|  کاربران آنلاین: 5102 نفر

نام گروه: تلویزیون      تعداد بازدید: 1917

آقای شهریاری چرا می خواهید با "فیتیله ای ها" همراه شوید؟

آقای شهریاری چرا می خواهید با
شهریاری قرارست به زودی با "فیتیله‌ای‌ها" به طور زنده برای کودکان برنامه اجرا کند. حال با اضافه شدن شهریاری باید دید برنامه موفق‌تر خواهد شد یا خیر؟


محمود شهریاری مجری همیشه خندان رسانه ملی که قرارست از بهمن‌ماه اجرای برنامه پرطرفدار "فیتیله‌ای‌ها" را برعهده بگیرد از دلایل حضورش در یک برنامه کودک و حاشیه‌های آن می‌گوید.

 محمود شهریاری مجری باسابقه و شناخته شده‌ای است که طی سال‌های مختلف توانسته در برنامه‌های مختلفی حضور یابد. شاید دهه شصتی‌ها برنامه و مسابقاتی که وی برای کودکان آن زمان اجرا می‌کرد به یاد داشته باشند ولی او در سال‌های اخیر هم کم‌کارتر شده هم اینکه دیگر سراغ برنامه‌های کودک و نوجوان نرفته است.

البته شهریاری قرارست به زودی با گروه "فیتیله‌ای‌ها" به طور زنده برای کودکان برنامه اجرا کند. این برنامه در آغاز تاسیس و چندین سال با اجرای مجید قناد روی آنتن شبکه دو رفت ولی در یک سال گذشته او به یک برنامه کودک دیگر پیوست. جمع سه‌نفره محمد مسلمی، علی فروتن و حمید گلی در "فیتیله‌ای‌ها" باقی ماند ولی برنامه در این فاصله مجری نداشت. حال با اضافه شدن شهریاری باید دید برنامه موفق‌تر خواهد شد یا خیر.

در مورد جزئیات بیشتر حضور شهریاری در این برنامه با او هم‌صحبت شدیم.

* آقای شهریاری باخبر شدیم که قرارست در آینده نزدیک با برنامه "فیتیله‌ای‌ها" همکاری داشته باشید. چطور شد که این کار را پذیرفتید؟

من در گذشته برای شبکه یک سیما کار کودک در قالب مسابقات متعدد اجرا کرده بودم که با اقبال عمومی هم مواجه بود. رویکرد جدید برنامه "فیتیله‌ای‌ها" این است که هم به مخاطب کودک توجه کند هم خانواده. یعنی آقای مسلمی که کارگردان برنامه است به من گفت که پدربزرگ، مادربزرگ، والدین و بچه‌ها در کنار هم مخاطب برنامه هستند. دلیل او هم این بود که برنامه "فیتیله‌ای‌ها" با اقبال بزرگ‌ترها هم روبرو شده است. با این اوصاف به من پیشنهاد همکاری دادند و من هم قبول کردم.

* از چه زمانی قرارست این برنامه با حضور شما اجرا شود؟ آیا همچون گذشته زنده پخش خواهد شد؟

از بهمن ماه قرارست که سری جدید این برنامه را شروع کنیم و به من گفته‌اند مدیر گروه کودک شبکه دو جزئیات برنامه را به صورت کامل به اطلاع عموم خواهد رساند.

* در سری جدید "فیتیله‌ای‌ها" نقش شما دقیقا چیست و آیا شاهد کار متفاوتی خواهیم بود یا همان مجری همیشگی هستید؟

چون من برنامه‌هایی که اجرا کرده‌ام همه‌شان رویکرد اجتماعی داشته‌اند و این برنامه هم در همین گروه جا می‌گیرد، اجرای برنامه را به عهده دارم. همانطور که می‌دانید "فیتیله‌ای‌ها" برنامه شاد و موزیکال همراه با مسابقه و آیتم‌های مختلف و متنوع است که وظیفه مجری این است که تمام این بخش‌ها را به هم متصل کند.

بخش‌های جدیدی هم به برنامه افزوده شده است و می‌دانید که در سال گذشته هم در ایام نوروز که گروه‌های برنامه‌ساز زیادی به‌طور ویژه برنامه داشتند، از میان این برنامه‌ها گروه "فیتیله‌ای‌ها" به خاطر اینکه توانسته بود مخاطب بیشتری جذب کند به عنوان برنامه برتر شناخته شد.

* پس از سال‌ها، بازگشت به دنیای کودکان را چطور ارزیابی می‌کنید؟

من همیشه کودک درونم را فعال نگه داشته‌ام و معتقدم که شادابی و طراوت زندگی مربوط به کودک درون همه انسان‌هاست. فکر نمی‌کنم گذشت سال‌ها خیلی روی کودک درونم اثر گذاشته باشد بنابراین با همان انرژی‌ای که سال‌ها پیش برنامه کودک را اجرا می‌کردم با گروه فیتیله‌ها همکاری خواهم داشت.

* به نظر می‌رسد حضور شما بتواند والدین را در کنار کودکان پای برنامه بنشاند، آیا هدف از حضورتان در این برنامه همین مساله بوده است؟

پیش از این هم بزرگترها این برنامه را نگاه می‌کردند اما در سری جدید، همراهی خانواده‌ها با کودکانشان جدی‌تر می‌شود و  آنطور که محمد مسلمی کارگردان برنامه به من گفت خانواده‌ها در کنار کودک به عنوان تماشاچی در برنامه حضور دارند.

* در برنامه فیتیله‌ها دیده می‌شود که گاهی در حین اجرای برنامه با مجری هم شوخی می‌شود، فکر می‌کنید بتوانید با این شوخی‌ها کنار بیایید؟

شوخی با احمدزاده را وقتی توانسته‌ام تحمل کنم، "فیتیله‌ای‌ها" که حتما تحمل‌پذیرتر است. البته "چون کار با کودک فتاد پس زبان کودکی باید گشاد" (می‌خندد)

* حالا که قرار شده است مجری برنامه کودک باشید، در یک نگاه اجمالی دیگر کارهای کودک تلویزیون را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

فکر می‌کنم این برنامه‌ها توانسته‌اند موفق عمل کنند. به عنوان مثال داریوش فرضیایی، عمو پورنگ جزو مجریان موفق تلویزیون است و من به عنوان نمونه همین چند وقت پیش شنیدم مادری با بچه‌اش صحبت می‌کرده و این کودک به مادر می‌گفت که عمو پورنگ گفته که ما نباید پفک بخوریم و بچه پفک نمی‌خورد. بنابراین مشخص می‌شود که اگر این نکات ریز آموزشی در قالب این برنامه‌های شاد به بچه‌ها ارائه شود، بچه ها قبول می کنند و هر چیزی را هم باید در ظرف زمانی خودش بررسی کرد.

کودکان امروز با دهه 60 خیلی متفاوت هستند. برنامه ساختن برای کودکی که با رایانه به راحتی کار می‌کند و زیر و بم  گوشی‌های همراه را می‌داند، کمی سخت‌تر از دهه‌های قبل است.

* برنامه "فیتیله‌ای‌ها" را در چند سال فعالیت‌اش چطور دیدید؟

در گروه فیتیله‌ای‌ها من نمونه کارهای دوستان را دیدم که فوق العاده کار می‌کنند. یک اتاق فکر دارند و یک گروه 13 نفره نویسنده که با شاعران  کودک نیز همکاری دارند. کارهایشان کارشناسی‌شده پیش می‌رود و دو الی سه نفر از روانشناسان کودک همبه طور مداوم در حال رفت و آمد در پشت صحنه این برنامه هستند و عوامل پشت صحنه سعی می‌کنند که این برنامه‌ها  به تایید این روانشناسان برسد که آسیب‌زا نباشد. در واقع کار در این گروه حرفه‌ای پیش می‌رود.گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
www.seemorgh.com/culture
منبع:isna.ir


مطالب پیشنهادی:


داغ کن - کلوب دات کامکلوب هواداران سیمرغ

نظر خود را درباره این مطلب بگوئید...
blog comments powered by Disqus      محصولات ویژه لوتوس هزاره 
رپورتاژ ویژه-زیر متن همه صفحات-بهترین و بی ضرر ترین محصولات لاغری در 10 سال گذشته
بهترین و بی ضرر ترین محصولات لاغری در 10 سال گذشته

پدیده ای شگفت انگیز که شما با استفاده از آن ابتدا از کاهش سایزتان تعجب خواهید کرد تا از کاهش وزنتان....

رپورتاژ ویژه-زیر متن همه صفحات-اگر به دنبال هدیه مناسب برای دوستان و عزیزان خود می گردید کلیک کنید..
اگر به دنبال هدیه مناسب برای دوستان و عزیزان خود می گردید کلیک کنید..

بهترین محصولات آرایشی-خانگی-ورزشی و کادویی با تخفیف ویژه...

رپورتاژ ویژه-زیر متن همه صفحات-رفع ريزش قطعى مو
درمان قطعی ریزش موها و همچنین رویش مجدد

بهترین محصول آمریکایی برای رویش مجدد موها،توصیه شده توسط پزشکان و دارو سازان...

رپورتاژ ویژه-زیر متن همه صفحات-فقط در 45 روز بینی خود را به بهترین فرم درآورید..
فقط در 45 روز بینی خود را به بهترین فرم درآورید..

با اين محصول در كمتر از دو ماه بينى خود را خوش فرم كنيد،محصولى از اسپانیا،با این محصول بینی گوشتی خود را کوچک نمایید..

رپورتاژ ویژه-زیر متن همه صفحات-چگونه در 45 روز صورت خود را چاق کنیم(بهترین جایگزین ژل و بوتاکس)
چگونه در 45 روز صورت خود را چاق کنیم(بهترین جایگزین ژل و بوتاکس)

اگر می خواهید صورت زیبایی داشته باشید کلیک کنید.

رپورتاژ ویژه-زیر متن همه صفحات-چگونه بدون رژیم و ورزش وزن کم کنیم و چربی بسوزانیم؟؟
چگونه بدون رژیم و ورزش وزن کم کنیم و چربی بسوزانیم؟؟

راحت ترین و سرع ترین روش برای لاغر شدن را با ما تجربه کنید.      خدمات زیبایی
رپورتاژ ویژه2-زیر متن همه صفحات-توزیع مناسب چربی در سینه ها و باسن،تعادل وزن،جلوگیری از چاقی،دفع چربی،کالری و قند اضافی با گیاهان خاص
توزیع مناسب چربی در سینه ها و باسن،تعادل وزن،جلوگیری از چاقی،دفع چربی،کالری و قند اضافی با گیاهان خاص

یکی از تاثیرات این گیاه، تقویت قوام عضلات است و کمک می کند موزون تر و باریک اندام تر به نظر برسید و روزانه کالری بیشتری بسوزانید.....

رپورتاژ ویژه2-زیر متن همه صفحات-جراحی زیبایی لیزر لیپولیز و لیپو ساکشن شکم و جراحی سینه ها و اصلاح افتادگی
جراحی زیبایی لیزر لیپولیز و لیپو ساکشن شکم و جراحی سینه ها و اصلاح افتادگی

در این روش مایع مخصوصی (محلول تاموسنت) به داخل بافت تزریق شده وسپس چندسوراخ کوچک در پوست ایجاد میشود و با لوله های مخصوص , چربی و بافتهای خرد شده....

رپورتاژ ویژه2-زیر متن همه صفحات-بر طرف کردن جای زخم،لک ،منافذ باز و چروک های پوست، لیزر موهای زائد
بر طرف کردن جای زخم،لک ،منافذ باز و چروک های پوست، لیزر موهای زائد

این لیزر با سوزاندن کانال های ظریف و کم عمق در حد میکرون در لایه های پوست ایجاد می کند که پس از آن پوست خود را باز سازی می کند بطوری که کلاژن سازی موثری انجام می شود و رنگدانه های غیر عادی پوست کمتر می شود .هم اکنون در سیمرغ
 

سایر مطالب تلویزیونتازه های فرهنگ و هنر
تلویزیون-برای تربیت احسان علیخانی میلیاردها تومن هزینه شده!
برای تربیت احسان علیخانی میلیاردها تومن هزینه شده!

این برنامه هویت خود را مدیون احسان علیخانی است و علیخانی نیز شهرت خود را مدیون برنامه «ماه عسل» است و این دو از هم تفکیک‌ناپذیر هستند.

خدمات زیبایی مدرن و سنتی
پیشنهاد سیمرغ