|  کاربران آنلاین: 7564 نفر

نام گروه: هنرهای تجسمی      تعداد بازدید: 867

گالری گردی در روزهای برفی تهران

گالری گردی در روزهای برفی تهران
دومین نمایشگاه عکس‌های ساسان ابری با عنوان «زرد خفته» در گالری آران افتتاح شده است. این نمایشگاه شامل 20 عکس در ابعاد و تکنیک‌های مختلف است. این عکس‌ها که به موضوع خانه‌های قدیمی تهران که در معرض...

گالری‌ها و مراکز فرهنگی تهران در روزهای برفی پایتخت، با برگزاری نمایشگاه‌های متنوع از هنرهای تجسمی میزبان علاقه‌مندان به هنر هستند.

خانه‌ی عکاسان ایران میزبان نخستین نمایشگاه انفرادی عکس‌های احمدرضا کریمی با عنوان «سوغات سفر» است. در این نمایشگاه 21 عکس با موضوع حج به‌نمایش گذاشته شده است. به گفته‌ی این عکاس، عکس‌های این نمایشگاه منتخبی از پنج دوره عکاسی او در پنج سال گذشته از مسجد شجره، قبرستان بقیع و خانه‌ی کعبه است.

نمایشگاه «سوغات سفر» از 7 تا 16 دی‌ماه از ساعت 9 تا 18 در خانه‌ی عکاسان ایران به نشانی خیابان سمیه، تقاطع حافظ، ساختمان حوزه‌ی هنری، گالری شماره‌ی 2 میزبان علاقه‌مندان است.

گالری اثر
ششمین نمایشگاه انفرادی نقاشی‌های آزاده رزاق‌دوست با عنوان «سایه‌های عدن» در گالری اثر گشایش می‌یابد. در این نمایشگاه که رزاق‌دوست دو سال روی آن کار کرده، نقاشی‌هایی با موضوع گیاهان، برگ‌ها و گل‌ها روی دیوار می‌روند و 15 تابلو با تکنیک رنگ روغن روی بوم و با ابعاد مختلف به‌نمایش گذاشته خواهند شد. این مجموعه شامل تابلوهای رنگ و روغن روی بوم و نقاشی‌هایی روی مقواست که در آن‌ها، سایه‌هایی از برگ‌ها و گیاهان با تونالیته‌های کمرنگ و پراکنده در سطح سفید و خالی بوم گسترده شده‌اند.

نمایشگاه «سایه‌های عدن» روز جمعه (13 دی‌ماه) در گالری اثر واقع در خیابان ایرانشهر، روبه‌روی خانه‌ی هنرمندان، شماره‌ی 16 افتتاح می‌شود و تا دوم بهمن‌ماه ادامه خواهد داشت. علاقه‌مندان می‌توانند برای بازدید از این نمایشگاه از ساعت 11 تا 20 به این گالری مراجعه کنند. گالری اثر شنبه‌ها تعطیل است.

فرهنگسرای نیاوران
تازه‌ترین نمایشگاه انفرادی نقاشی‌های جلال سلیمی‌ترکمانی با عنوان «طبیعت ترکمانچای» در گالری شماره‌ی 2 فرهنگسرای نیاوران گشایش یافته است. این هنرمند با به‌نمایش گذاشتن 20 تابلو با تکنیک اکریلیک روی بوم از طبیعت منطقه‌ی ترکمانچای سعی کرده خاطره‌ی تلخ عهدنامه‌ی ترکمانچای را از ذهن مخاطبان دور و آن‌ها را با چهره‌ی دیگری از زادگاهش آشنا کند.

نمایشگاه «طبیعت ترکمانچای» از 6 تا 16 دی‌ماه در گالری شماره‌ی 2 فرهنگسرای نیاوران واقع در انتهای خیابان پاسداران، روبه‌روی بوستان نیاوران میزبان علاقه‌مندان خواهد بود.

گالری آران
دومین نمایشگاه عکس‌های ساسان ابری با عنوان «زرد خفته» در گالری آران افتتاح شده است. این نمایشگاه شامل 20 عکس در ابعاد و تکنیک‌های مختلف است. این عکس‌ها که به موضوع خانه‌های قدیمی تهران که در معرض تخریب هستند اشاره دارد و او با روش‌های خلاقه سعی کرده نگاه تازه‌ای به معماری بناهای قدیمی پایتخت داشته باشد.

نمایشگاه «زرد خفته» از 6 تا 18 دی‌ماه از ساعت 11 تا 19 در گالری آران واقع در خیابان خردمند شمالی، کوچه‌ی دی، شماره‌ی ۱۲ ادامه دارد.

گالری ساربان
نمایشگاه نقاشی‌های هنگامه صدری از زنان تأثیرگذار شاهنامه با عنوان «راز فرنگیس در تهران» در گالری ساربان افتتاح شده است. آثار این نمایشگاه تیپ‌سازی‌هایی از زنان تأثیرگذار شاهنامه فردوسی از جمله فرنگیس، فرانک، گردآفرید، کتایون، رودابه، همای چهرزاد، سیندخت و تهمینه هستند که با المان‌های امروزی به‌صورت معاصر درآمده‌اند. نمایشگاه شامل 11 تابلوی نقاشی با تکنیک آکریلیک روی بوم است.

نمایشگاه «راز فرنگیس در تهران» از 29 آذر تا 16 دی‌ماه از ساعت 16 تا 20 در گالری ساربان واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان صابونچی (مهناز)، کوچه‌ی مهماندوست، شماره‌ی 8 ادامه دارد. گالری ساربان روزهای سه‌شنبه و تعطیلات رسمی تعطیل است.

گالری ماه مهر
نمایشگاه ویدئوآرت عباس کیارستمی و 16 هنرجوی کارگاه آموزشی این هنرمند، ششم دی‌ماه در گالری ماه مهر افتتاح شد. عباس کیارستمی که سال گذشته کارگاه‌های آموزشی ویدئوآرت را همراه علیرضا سمیع‌آذر و با حضور 40 هنرجو در موسسه‌ی فرهنگی - هنری ماه‌ مهر برپا کرد در نمایشگاهی، منتخبی از آثار این کارگاه را به‌نمایش گذاشته است. این کارگاه آموزشی با موضوع و مفهوم «باد» برگزار شد و هنرجویان با این موضوع به ارائه‌ی آثار هنری خود پرداختند.

نمایشگاه «باد هر کجا بخواهد می‌وزد» تا 27 دی‌ماه در گالری ماه‌ مهر واقع در بلوار آفریقا، کوچه‌ی نیلوفر، پلاک 7 میزبان هنردوستان است.

فرهنگسرای نیاوران
نمایشگاه گروهی نقاشی هنرجویان فخرالدین مخبری در فرهنگسرای نیاوران گشایش می‌یابد. به گفته‌ی مخبری، تابلوهای اولین نمایشگاه گروهی هنرجویان دوره‌های 3 تا 10 سال گذشته‌ی او، با تکنیک‌های رنگ‌روغن، مدادرنگی و طراحی به سبک‌های رئالیسم توسط 30 نفر از هنرجویان به‌نمایش گذاشته خواهند شد. سبک کارها تحت تأثیر نقاشی‌های استاد مرتضی کاتوزیان است.

این نمایشگاه گروهی از 6 تا 15 دی‌ماه در فرهنگسرای نیاوران واقع در انتهای خیابان پاسداران، روبه‌روی بوستان نیاوران میزبان علاقه‌مندان به هنر نقاشی است.

موزه‌ی عکسخانه شهر
موزه‌ی عکسخانه شهر به‌مناسبت هشتادمین سالگرد درگذشت آنتوان سوریوگین، هنرمند معروف دوره‌ی قاجار و عکاس مراسم اعدام میرزا رضا کرمانی، نمایشگاهی از عکس‌های این هنرمند گرجستانی را که از مجموعه شخصی مهرداد اسکویی هستند به‌نمایش گذاشته است.

این نمایشگاه که شامل 30 عکس از مجموعه‌ی شخصی مهرداد اسکویی است از 25 آذر تا 14 دی‌ماه، روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۹ تا ۱۳ و ۱۴ تا ۱۷ و روزهای پنجشنبه از ساعت ۹ تا ۱۳ در موزه‌ی عکسخانه شهر به نشانی میدان هفت‌ تیر، خیابان بهار‌ شیراز، ضلع جنوب‌ غربی میدان بهار شیراز میزبان علاقه‌مندان است. این نمایشگاه جمعه‌ها و تعطیلات رسمی تعطیل است.گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
www.seemorgh.com/culture
منبع: isna.ir

داغ کن - کلوب دات کامکلوب هواداران سیمرغ

نظر خود را درباره این مطلب بگوئید...
blog comments powered by Disqus      محصولات ویژه لوتوس هزاره 
رپورتاژ ویژه-زیر متن همه صفحات-بهترین و بی ضرر ترین محصولات لاغری در 10 سال گذشته
بهترین و بی ضرر ترین محصولات لاغری در 10 سال گذشته

پدیده ای شگفت انگیز که شما با استفاده از آن ابتدا از کاهش سایزتان تعجب خواهید کرد تا از کاهش وزنتان....

رپورتاژ ویژه-زیر متن همه صفحات-اگر به دنبال هدیه مناسب برای دوستان و عزیزان خود می گردید کلیک کنید..
اگر به دنبال هدیه مناسب برای دوستان و عزیزان خود می گردید کلیک کنید..

بهترین محصولات آرایشی-خانگی-ورزشی و کادویی با تخفیف ویژه...

رپورتاژ ویژه-زیر متن همه صفحات-رفع ريزش قطعى مو
درمان قطعی ریزش موها و همچنین رویش مجدد

بهترین محصول آمریکایی برای رویش مجدد موها،توصیه شده توسط پزشکان و دارو سازان...

رپورتاژ ویژه-زیر متن همه صفحات-فقط در 45 روز بینی خود را به بهترین فرم درآورید..
فقط در 45 روز بینی خود را به بهترین فرم درآورید..

با اين محصول در كمتر از دو ماه بينى خود را خوش فرم كنيد،محصولى از اسپانیا،با این محصول بینی گوشتی خود را کوچک نمایید..

رپورتاژ ویژه-زیر متن همه صفحات-چگونه در 45 روز صورت خود را چاق کنیم(بهترین جایگزین ژل و بوتاکس)
چگونه در 45 روز صورت خود را چاق کنیم(بهترین جایگزین ژل و بوتاکس)

اگر می خواهید صورت زیبایی داشته باشید کلیک کنید.

رپورتاژ ویژه-زیر متن همه صفحات-چگونه بدون رژیم و ورزش وزن کم کنیم و چربی بسوزانیم؟؟
چگونه بدون رژیم و ورزش وزن کم کنیم و چربی بسوزانیم؟؟

راحت ترین و سرع ترین روش برای لاغر شدن را با ما تجربه کنید.      خدمات زیبایی
رپورتاژ ویژه2-زیر متن همه صفحات-توزیع مناسب چربی در سینه ها و باسن،تعادل وزن،جلوگیری از چاقی،دفع چربی،کالری و قند اضافی با گیاهان خاص
توزیع مناسب چربی در سینه ها و باسن،تعادل وزن،جلوگیری از چاقی،دفع چربی،کالری و قند اضافی با گیاهان خاص

یکی از تاثیرات این گیاه، تقویت قوام عضلات است و کمک می کند موزون تر و باریک اندام تر به نظر برسید و روزانه کالری بیشتری بسوزانید.....

رپورتاژ ویژه2-زیر متن همه صفحات-جراحی زیبایی لیزر لیپولیز و لیپو ساکشن شکم و جراحی سینه ها و اصلاح افتادگی
جراحی زیبایی لیزر لیپولیز و لیپو ساکشن شکم و جراحی سینه ها و اصلاح افتادگی

در این روش مایع مخصوصی (محلول تاموسنت) به داخل بافت تزریق شده وسپس چندسوراخ کوچک در پوست ایجاد میشود و با لوله های مخصوص , چربی و بافتهای خرد شده....

رپورتاژ ویژه2-زیر متن همه صفحات-بر طرف کردن جای زخم،لک ،منافذ باز و چروک های پوست، لیزر موهای زائد
بر طرف کردن جای زخم،لک ،منافذ باز و چروک های پوست، لیزر موهای زائد

این لیزر با سوزاندن کانال های ظریف و کم عمق در حد میکرون در لایه های پوست ایجاد می کند که پس از آن پوست خود را باز سازی می کند بطوری که کلاژن سازی موثری انجام می شود و رنگدانه های غیر عادی پوست کمتر می شود .هم اکنون در سیمرغ
 

سایر هنرهای تجسمیتازه های فرهنگ و هنر
اخبارفرهنگی هنری-کدام فیلم ها از سینمای ایران در 71 جشنواره بین المللی ونیز حضور دارند؟
کدام فیلم ها از سینمای ایران در 71 جشنواره بین المللی ونیز حضور دارند؟

"قصه ها" در بخش مسابقه جشنواره فیلم ونیز حضور دارد و برای کسب شیر طلایی با 19 فیلم دیگر رقابت خواهد کرد و...

خدمات زیبایی مدرن و سنتی
پیشنهاد سیمرغ