|  کاربران آنلاین: 4297 نفر

نام گروه: بیشتر بدانیم      تعداد بازدید: 10340

10 سمبل اعتراض دنیا! (+عکس)

10 سمبل اعتراض دنیا! (+عکس)
در 11 ژوئن 1963 رهبر بودائى Thich Quang Duc چهار زانو در خیابان شلوغی در Saigon نشست,سطل بنزینی را روی خودش ریخت,آتش را روشن کرد,و خیلی سریع در شعله های آتش محو شد...


 

نهایت فداکاری
بعضی اوقات یک عکس قدرت این را دارد که دنیا را عوض کند.در 11 ژوئن 1963 رهبر بودائى Thich Quang Duc چهار زانو در خیابان شلوغی در Saigon نشست,سطل بنزینی را روی خودش ریخت,آتش را روشن کرد,و خیلی سریع در شعله های آتش محو شد.دلیل این کار وی اعتراض به آزار و اذیت آمریکایی های مستقردر ویتنام جنوبی بر علیه بودایی ها بود.این روش اعتراض توسط بودایی های دیگر هم انجام شد و رئیس جمهور Ngo Dinh Diem را از محبوبیت به پایین کشید و طولی نکشید که در نوامبر 1963 او از قدرت توسط کودتا کنار کشید شد و به دار اعدام آویخته شد.

 
سقوط صدام
در هنگامی که آمریکا در حال جنگ با عراق بود,در میان مردم حرف برکناری بدنامترین دیکتاتور دنیا بحثی بود که شادمانی را بر روی عراقی ها می‌آورد.در 9 آوریل 2003 وقتی ارتش آمریکا به بغداد رسید,مردم عراق دور مجسمه ی صدام حسین در میدان Firdos جمع شدند و با کمک یگان کوچکی از آمریکایی ها با ماشین مجسمه را به زمین انداختند.


 4 مرده در  Ohio
 در 4 می 1970,یک دعوای ناخوشایند ویتنامی در دانشگاه Kent رخ داد. وقتی دانشجو ها پراکنده شدند,سرابازان گارد Ohio رو به جمعیت آتش کشیدند,که 4 نفر کشته و 9 نفر زخمی به جا گذاشت.این کشتار باعث شد صدها دانشجو و دانشکده به نشانه ی اعتراض تعطیل کنند و به سمبلی از اعتراض به آتش گشودند و سیاست های تند تبدیل شود.به غیر از تمامی عکس هایی که گرفته شد عکس پسر 14 ساله بنام Miller Jeffrey توسط John Filo انداخته شد و فردای آنروز در صدها روزنامه  چاپ شد و جایزه ی  Pulitzer Prize را برد.
 

 کنسرتی در تفرجگاه
Marian Anderson  اولین خواننده ی آمریکایی - آفریقایی بود که در اوج نژاد پرستی توانست با سختی های فراوان به شهرت برسد و در کاخ سفید اجرایی داشته باشد.اولین آهنگ وی که در رادیو با 75,000 شنونده پخش شد "کشور من" بود که این آهنگ نشانه ی حقوق بشر بود و سمبلی برای آغاز آزادی شد.


 رای دادن با لنگه کفش
"این بوسه ی خداحافظی تو,ای سگ!" حرفی بود که خبرنگار عراقی Muntazer al-Zaidi با پرتاب لنگه کفش به George W. Bush  در کنفرانس خبری Dec. 14, 2008 زد.این تصویر پس از پخش در دنیا خبرنگار را به یک چهره ی قهرمان تبدیل کرد.

 
متلاشی کردن دیوار
وقتی در سال 1961 دیوار برلین بین برلین غربی و شرقی ساخته شد,این کار سمبل جنگ بین دو طرف بود جنگ سرد.در نوامبر 1989 لحظه ای تاریخی اروپا را عوض کرد.آلمان شرقی اعلام کرد که تمایل دارد دیوار های ما بین را بردارد که باعث شد 10 ها هزار نفر به خیابان بیایند و خوشحالی کنند.بعد از 28 سال دیوار فرو ریخته شد و آلمان متحد رقم خورد.
 
 
ایستادن بوسیله ی نشستن
آفریقایی- آمریکایی های Montgomery  هفتاد درصد مسافران اتوبوس را تشکیل می‌دادند,ولی Rosa Parks هنوز در سال 1955 مشکل برای نشستن بر روی صندلی داشت.این قانونی بود که به او می‌گفت باید جایت را به مرد سفید پوست بدهی.و این دلیل بازداشت وی در اتوبوس Montgomery Bus Boycott بود.1 سال بعد این قانون حذف شد و این بانو بعنوان مادرحرکت حقوق مساوی انسانی شناخته شد.


 مشت ها در آسمان
دوندگان آفریقایی آمریکایی المپیک مکزیک 1968 Tommie Smith رتبه ی اول و John Carlos رتبه ی سوم پس از قهرمانی دستان خود را بعنوان اعتراض به نژاد پرستی در آمریکا مشت شده به آسمان بردند .رتبه ی دوم این مسابقه Peter Norman استرلیایی نشان حقوق بشر را بر روی گرمکن خود زد.کار او از وی قهرمانی فراموش نشدنی ساخت.هر دو سیاه پوست بخاطر حرکاتشان از مسابقات حذف شدند و آن ها هیچ وقت کاری که کرده بودند را تکذیب نکردند.


 شورشی نا شناخته
بعد از مرگ رهبر دموکراسی Hu Yaobang در اواسط 1989,دانشجویان درمیدان Tiananmen پکن دور هم جمع شدن که مرگ وی را عزاداری کنند.بعد از 7 هفته از مرگ وی مردم به خیابان ها می‌آمدند برای تحقق آزادی خود.دولت چین برای پخش جمعیت معترض تانک های نطامی خود را وارد خیابان ها کرد و بطور تصادفی شلیک هایی می کرد که جمعیت پخش شوند ,بالای 200 نفر کشته شدند.در این شلوغی مردی دقیقا رخ به رخ تانک ها ایستاد که جلوی کشته شدن مردم با بگیرد.و این مرد ناشناخته تاریخ ساز شد.بعضی ها می‌گویند وی کشته شد بعضی ها هم می‌گویند در تایوان مخفی شده است.

 
صحنه ای که در دنیا پخش شد
بیشتر اتفاقات بعد از انتخابات ایران توسط دوربین های معمولی عکس برداری شد و از طریق ایمیل و اس ام اس وقایع به گوش هم رسید ,شاید ندا آقا سلطان 26 ساله هیچ موقع فکر نمی‌کرد لحظات آخر زندگی اش اینگونه به دور دنیا سفر کند.این کلیپ 40 ثانیه ای که صحنه ای را نشان می‌دهد که وی تیر خورده است و با چشم هایش به دوربین نگاه می‌کند خیلی ها را ناراحت و به گریه انداخته است.ندا به زبان فارسی یعنی صدا یا صدا کردن,پس از پخش بین المللی این کلیپ ندا به سمبل اعتراظات مخالفان تبدیل شد.

گردآوری: گروه سرگرمی سیمرغ
www.seemorgh.com/Entertainmnet
منبع: pctools.ir
 
مطالب جالب دیگر:
 


داغ کن - کلوب دات کامکلوب هواداران سیمرغ

نظر خود را درباره این مطلب بگوئید...
blog comments powered by Disqus      خدمات زیبایی
رپورتاژ ویژه2-زیر متن همه صفحات-با زدن سوزن در گوش و بدن لاغری،اشتهای کم،اختلالات قائدگی و آکنه را درمان می کنیم
با زدن سوزن در گوش و بدن لاغری،اشتهای کم،اختلالات قائدگی و آکنه را درمان می کنیم

نكته مهمی كه افراد مبتلا به اضافه وزن در روند درمانی باید مدنظر قرار دهند این است كه نباید تعجیل بیش از حد در روند كاهش وزن داشته باشند زیرا اولا كاهش وزن بوسیله طب سوزنی با كمک خود بدن و هوشمند كردن بدن وایجاد سلامتی در ارگانهای بدن ایجاد می گردد...

رپورتاژ ویژه2-زیر متن همه صفحات-کاهش وزن،سایز و حذف چربی های موضعی اندام،افزایش حجم باسن به روشهای طبیعی و ماندگار
کاهش وزن،سایز و حذف چربی های موضعی اندام،افزایش حجم باسن به روشهای طبیعی و ماندگار

روش طب سوزنی مورد توجه دانشمندان کشور های مختلف قرار گرفته است و به عنوان روشی سالم برای کاهش وزن و حذف چربی های موضعی با بیشترین تاثیر و خصوصا برای درمان چاقی ناشی از اختلال عملکرد غدد تیروئید و هیپوفیز و ... شناخته شده است....

رپورتاژ ویژه2-زیر متن همه صفحات-جایگزین طبیعی در ليفتينگ و جوانسازی پوست،سفت شدن عضلات،گونه گذاری و افزایش حجم لب
جایگزین طبیعی در ليفتينگ و جوانسازی پوست،سفت شدن عضلات،گونه گذاری و افزایش حجم لب

لیفتینگ و برطرف کردن افتادگی پوست صورت،گونه گذاری طبیعی صورت،برطرف کردن چین و چروک صورت، خط عمیق اخم پیشانی و لبخند و خط دور لب،بزرگ کردن لب،جوش یا آکنه ی و جای آن ، تیرگی و گودی زیر چشم و پف زیر چشم، منافذ باز پوست،لک های صورت، غبغبهم اکنون در سیمرغ
 


سایر مطالب بیشتر بدانیمبعد از 90   
بعد از 90-ستاره رئال مادرید
ستاره رئال مادرید بازی والیبال همسرش را تماشا کرد + تصاویر

خامس رودریگز مرخصی گرفت تا بازی والیبال همسرش را تماشا کند.


تازه های سرگرمی
در حاشیه...-عکس سلفی شقایق فراهانی و پسرش!
عکس سلفی شقایق فراهانی و پسرش!

سلفی شقایق فراهانی و پسرش و تاکسی های خط رسالت - سیدخندان.پیشنهادی برای سلامت و زیبایی
پیشنهادی برای سلامت و زیبایی-ماساژ درمانی ده روزه چگونه اثر می کند
ماساژ درمانی ده روزه چگونه اثر می کند

زمانیكه ماهیچه بیش از حد فعالیت دارد تجمع مواد زاید از جمله اسیدلاكتیك می تواند باعث درد، گرفتگی و حتی اسپاسم عضلات شود.خدمات زیبایی مدرن و سنتی
خدمات زيبايي مدرن و سنتي-لیفتینگ و جوانسازی چینی پوست صورت و گردن،سفت شدن عضلات،گونه گذاری و افزایش حجم لب +تصاویر
لیفتینگ و جوانسازی چینی پوست صورت و گردن،سفت شدن عضلات،گونه گذاری و افزایش حجم لب +تصاویر

با طب سوزنی سنتی چین عضلات در قسمتهای مختلف صورت نمایان می گردد.گود شدگی گونه ها را بهبود بخشیده ، چروک ها را کاهش دهد و پلک های افتاده را محکم و سفت نماید . هم چنین سوزنها گردش خون و تولید کلاژن را افزایش می دهد بنابراین ماهیچه ها را سفت نموده و چروکهای ریز را برطرف می نماید .

پیشنهاد سیمرغ