|  کاربران آنلاین: 4196 نفر

نام گروه: بیشتر بدانیم      تعداد بازدید: 5331

دنيای خرافات!!

دنيای خرافات!!
فردی كه در روز جمعه سیزدهم ماه در انتهای كوچه بن‌بستی وارد خانه‌ای می‌شود و پیش از وارد شدن به...

 

بدون تردید ما نیز مانند بسیاری از دیگر انسان‌های ساكن در این كره خاكی به طرز ناخودآگاه و بدون داشتن آگاهی، بسیاری از عقاید و باورهایی كه ریشه در خرافات دارند را به نوعی پذیرفته‌ایم. آیا آخرین باری را كه از نگاه كردن به گربه سیاه پرهیز كردید و یا به تخته زدید به خاطر می‌آورید؟ اینها همان باورها و عقاید خرافی هستند كه از گذشته‌های دور از نسلی به نسل دیگر منتقل شده‌اند.
در هر كشوری كه زندگی می‌كنید یا به هر نقطه دنیا كه سفر می‌كنید یا هر كجا كه باشید از این خرافات گریزی نیست. هر چند باید پذیرفت كه بعضی از كشورها در زمینه خرافات و خرافه‌پرستی شهرت بیشتری دارند. بررسی‌های انجام شده در سطح دنیا حاكی از آن است كه مردم كشور انگلیس به عنوان خرافاتی‌ترین مردم دنیا شناخته شده‌اند. اگرچه براساس مطالعاتی دیگر كه در این زمینه انجام شده است در كشورهای آسیای شرقی مانند كشورهای چین و ژاپن ریشه‌های عقاید خرافی بیشتر در میان مردم گسترش یافته است. نحس بودن عدد سیزده، بدشگون بودن عطسه در زمان‌های مشخص، بدیمن بودن آواز جغد یا كلاغ و ... از جمله این باورهای خرافی هستند كه اعتقاد به آنها در كشورهایی مانند انگلیس، هلند، نروژ و ایالات متحده آمریكا در مقایسه با دیگر كشورها به میزان قابل توجهی بیشتر است. از نظر این گروه از افراد، فردی كه در روز جمعه سیزدهم ماه در انتهای كوچه بن‌بستی وارد خانه‌ای می‌شود و پیش از وارد شدن به این خانه ناگهان گربه سیاه‌رنگی مقابل چشمانش ظاهر می‌شود باید در انتظار وقوع یك حادثه ناگوار باشد و برای این كه از این حادثه جان سالم به در ببرد باید حتما یك نعل اسب را به صورت وارونه در دستش نگه دارد و یا این كه هر طور شده یك سنگ آبی پیدا كرده و آن را به گوشه‌ای از لباسش آویزان كند! از گذشته‌های دور خرافات بخشی از فرهنگ هر جامعه بوده است و قدمت دیرینه این باورها و عقاید موجب شده است همچنان بسیاری ‌ افراد از آنها پیروی كنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید كه پیشینه خرافات به صد سال پیش از میلاد مسیح برمی‌گردد. به گونه‌ای كه گاهی این باورها ذهن بسیاری از دانشمندان و فلاسفه بزرگ را نیز به خود مشغول كرده است. علی‌رغم تمام شواهد و مداركی كه بی‌اساس بودن خرافات را ثابت می‌كنند هنوز هم بسیاری از مدیران از بستن قرارداد در روز سیزدهم ماه اجتناب می‌كنند و یا برخی از نویسندگان هیچ گاه وقتی روز بیست و دوم ماه مصادف با روز شنبه باشد آن روز دست به قلم نمی‌شوند.

باورهای خرافی در كشورهای مختلف
جالب است بدانید كه بیش از نیمی‌از مردم انگلستان به خرافات اعتقاد دارند و خرافات جزئی از زندگی روزمره آنها محسوب می‌شود. اغلب انگلیسی‌ها پوشیدن برخی از لباس‌ها یا آویزان كردن اشیایی خاص را عامل مهمی‌در خوش‌شانسی می‌دانند. آنها معتقدند كه نباید در مهمانی‌ها تعداد مهمان‌ها به 13 نفر برسد چرا كه در این صورت ممكن است مهمانان با هم دعوا كنند.
زدن به تخته، باز نكردن چتر در محیط‌های بسته و نحس بودن گربه سیاه نیز از دیگر باورهای خرافی رایج در بین انگلیسی‌هاست. گرچه انگلیسی‌ها به عنوان مدرن‌ترین خرافاتی‌های دنیا شناخته شده‌اند اما آمریكایی‌ها نیز با خرافات بیگانه نیستند. نصب نعل اسب به عنوان نماد شانس و بركت بر سردر خانه‌ها یكی از رایج‌ترین خرافات در این كشور است.
آمریكایی‌ها نیز مانند بسیاری از دیگر كشورها معتقدند كه شكستن آینه برای مدت 7 سال بدشانسی می‌آورد و برای جلوگیری از حوادث و اتفاقات ناگوار ناشی از این رویداد باید تكه‌های آینه را جمع كرد و زیر نور ماه در خاك مخفی كنیم. كشور روسیه نیز به عنوان سرزمین خرافات كهن شناخته شده است.
روس‌ها هیچ‌گاه در محیط‌های بسته سوت نمی‌زنند چرا كه اعتقاد دارند در این صورت همه پول و ثروت خود را از دست خواهند داد. منشأخرافات در این كشور به پیش از ورود مسیحیت به روسیه بازمی‌گردد و نشات گرفته از اعتقادات كهن مردم این كشور است.

خرافات در زندگی مردم كشورهای آسیای شرقی هم نقش بسیار مهمی‌دارد. یكی از خرافات رایج در میان ژاپنی‌ها نحسی در سن میانسالی است. براساس این اعتقاد خرافی در سن 42 سالگی فرد در معرض خطر مواجه شدن با انواع مختلفی از بدشانسی‌ها نظیر ورشكستگی قرار خواهد گرفت. آنها بر این باورند كه در سن 42 سالگی فرد در وضعیت خطرناكی قرار می‌گیرد و نباید به خاطر شكست‌ها و بدشانسی‌هایی كه در این مقطع زمانی با آن مواجه می‌شود ناراحتی به خود راه بدهد.
اگر ژاپنی‌ها در مسیر خود ناگهان با یك مار سفیدرنگ مواجه شوند، این نشانه خوشبختی آنها در زندگی است.
علی‌رغم خرافاتی كه تنها به یك كشور خاص اختصاص دارند برخی از خرافه‌ها شهرت جهانی دارند و تنها به یك كشور خاص تعلق ندارند و به عبارت دیگر قدم فراتر از مرز كشورها گذاشته‌اند. مثلا مردم اغلب كشورها بر این باورند كه روز جمعه و عدد 13 هر دو نشانه نحسی هستند و بنابراین باید در روز جمعه و سیزدهم ماه بیش از پیش مراقب خود باشیم.اجتناب از باز كردن چتر در محیط‌های بسته و همچنین اعتقاد به این كه شكستن آینه بدیمنی به همراه دارد از دیگر خرافاتی است كه به عنوان عقاید خرافی بدون مرز از آنها نام برده می‌شود.

اعداد خرافاتی
بخش بزرگی از باورهای خرافی، اعتقادات افراد درباره اعداد هستند. در بسیاری از فرهنگ‌ها، عدد 13 به عنوان یك عدد نحس شناخته شده است كه نشانه بدیمنی است. جالب است بدانید كه در كشور ژاپن و كره نیز عدد 4 به عنوان یك عدد نحس و بدیمن پذیرفته شده است. تلفظ این عدد در زبان ژاپنی معادل تلفظ كلماتی نظیر مرگ و نابودی است و جالب است بدانید در این كشور اغلب هتل‌ها سه ستاره هستند یا پنج ستاره و به ندرت ممكن است یك هتل چهار ستاره در ژاپن ببینید و در آسانسور ساختمان‌ها نیز شما هیچ‌گاه عدد 4 را نمی‌بینید چرا كه اساسا در این كشور طبقه ای به اسم 4 وجود ندارد و جالب‌تر این‌كه در هتل‌های این كشور هم اتاق شماره چهار وجود ندارد اما در مقابل در كشور چین عدد 8 نشانه خوش‌یمنی است و اعداد و تاریخ‌هایی كه با هم شباهت دارند برای آنها به عنوان روزهای بسیار خوبی برای برگزاری مراسم‌ خاص هستند.

البته باید پذیرفت افرادی كه نمی‌توانند افكار و احساسات خود را كنترل كنند بیشتر به عقاید خرافی اعتقاد دارند و در مقابل افرادی كه بر افكار و احساسات خود كنترل دارند واقع‌بین‌تر با مسائل برخورد می‌كنند. به هر حال مادربزرگ‌هایی كه پشت‌سر مسافر آب می‌ریزند برای دور ماندن از چشم بد، اسپند دود می‌كنند یا به گردن یا به لباس بچه‌های خود سنگ آبی آویزان می‌كنند در حقیقت با این كار احساس آرامش بیشتری پیدا می‌كنند اما باید همیشه این نكته را مورد توجه قرار داد كه واقعیت و حقیقت همواره در زندگی همه ما انسان‌ها حرف اول را می‌زند و تنها با یاد خدا می‌توان به آرامش حقیقی در زندگی دست یافت.
 
گردآوری:گروه سرگرمی سیمرغ
منبع: jamejamonline.ir
 


داغ کن - کلوب دات کامکلوب هواداران سیمرغ

نظر خود را درباره این مطلب بگوئید...
blog comments powered by Disqus      محصولات ویژه لوتوس هزاره 
رپورتاژ ویژه-زیر متن همه صفحات-بهترین و بی ضرر ترین محصولات لاغری در 10 سال گذشته
بهترین و بی ضرر ترین محصولات لاغری در 10 سال گذشته

پدیده ای شگفت انگیز که شما با استفاده از آن ابتدا از کاهش سایزتان تعجب خواهید کرد تا از کاهش وزنتان....

رپورتاژ ویژه-زیر متن همه صفحات-اگر به دنبال هدیه مناسب برای دوستان و عزیزان خود می گردید کلیک کنید..
اگر به دنبال هدیه مناسب برای دوستان و عزیزان خود می گردید کلیک کنید..

بهترین محصولات آرایشی-خانگی-ورزشی و کادویی با تخفیف ویژه...

رپورتاژ ویژه-زیر متن همه صفحات-رفع ريزش قطعى مو
درمان قطعی ریزش موها و همچنین رویش مجدد

بهترین محصول آمریکایی برای رویش مجدد موها،توصیه شده توسط پزشکان و دارو سازان...

رپورتاژ ویژه-زیر متن همه صفحات-فقط در 45 روز بینی خود را به بهترین فرم درآورید..
فقط در 45 روز بینی خود را به بهترین فرم درآورید..

با اين محصول در كمتر از دو ماه بينى خود را خوش فرم كنيد،محصولى از اسپانیا،با این محصول بینی گوشتی خود را کوچک نمایید..

رپورتاژ ویژه-زیر متن همه صفحات-چگونه در 45 روز صورت خود را چاق کنیم(بهترین جایگزین ژل و بوتاکس)
چگونه در 45 روز صورت خود را چاق کنیم(بهترین جایگزین ژل و بوتاکس)

اگر می خواهید صورت زیبایی داشته باشید کلیک کنید.

رپورتاژ ویژه-زیر متن همه صفحات-چگونه بدون رژیم و ورزش وزن کم کنیم و چربی بسوزانیم؟؟
چگونه بدون رژیم و ورزش وزن کم کنیم و چربی بسوزانیم؟؟

راحت ترین و سرع ترین روش برای لاغر شدن را با ما تجربه کنید.      خدمات زیبایی
رپورتاژ ویژه2-زیر متن همه صفحات-توزیع مناسب چربی در سینه ها و باسن،تعادل وزن،جلوگیری از چاقی،دفع چربی،کالری و قند اضافی با گیاهان خاص
توزیع مناسب چربی در سینه ها و باسن،تعادل وزن،جلوگیری از چاقی،دفع چربی،کالری و قند اضافی با گیاهان خاص

یکی از تاثیرات این گیاه، تقویت قوام عضلات است و کمک می کند موزون تر و باریک اندام تر به نظر برسید و روزانه کالری بیشتری بسوزانید.....

رپورتاژ ویژه2-زیر متن همه صفحات-جراحی زیبایی لیزر لیپولیز و لیپو ساکشن شکم و جراحی سینه ها و اصلاح افتادگی
جراحی زیبایی لیزر لیپولیز و لیپو ساکشن شکم و جراحی سینه ها و اصلاح افتادگی

در این روش مایع مخصوصی (محلول تاموسنت) به داخل بافت تزریق شده وسپس چندسوراخ کوچک در پوست ایجاد میشود و با لوله های مخصوص , چربی و بافتهای خرد شده....

رپورتاژ ویژه2-زیر متن همه صفحات-بر طرف کردن جای زخم،لک ،منافذ باز و چروک های پوست، لیزر موهای زائد
بر طرف کردن جای زخم،لک ،منافذ باز و چروک های پوست، لیزر موهای زائد

این لیزر با سوزاندن کانال های ظریف و کم عمق در حد میکرون در لایه های پوست ایجاد می کند که پس از آن پوست خود را باز سازی می کند بطوری که کلاژن سازی موثری انجام می شود و رنگدانه های غیر عادی پوست کمتر می شود .هم اکنون در سیمرغ
 سایر مطالب بیشتر بدانیم
تازه های سرگرمی
عکس منتخب روز-تصاویر: معجزه آرایش و پیرایش!!
تصاویر: معجزه آرایش و پیرایش!!

تصاویر: معجزه آرایش و پیرایش!!

خدمات زیبایی مدرن و سنتی


معرفی خدمات سرگرمی
خدمات و محصولات سبک زندگی-اقدام چینی زرین در ترویج آیین ایرانی میهمانی های عصرانه
اقدام چینی زرین در ترویج آیین ایرانی میهمانی های عصرانه

لازم به ذکر است که این کمپین که " لذت یک عصرانه تابستانی" نام دارد به مناسبت عید سعید فطر از هفنم تا پایان مرداد ماه در شعب فروشگاههای زنجیره ای خانه زرین برگزار می گردد.پربیننده های سرگرمی
در حاشیه...-عکسی جالب و پر معنا از آنجلینا جولی !
عکسی جالب و پر معنا از آنجلینا جولی !

عکـس با معـنـا از آنجـلیـنا جـولی... اَز هـر رنگی / بـا هـر حجابی /بـا هر درجه /بـا هر عقیده کنار هم...پیشنهاد سیمرغ