|  کاربران آنلاین: 4581 نفر

نام گروه: اخبار پزشکی     انتشار: 1391/11/13       تعداد بازدید: 2428

نارنجی ها را دریابید

هویج
بتا کاروتن، ماده ای مغذی است که در میوه های نارنجی و سبزیجاتی با این رنگ یافت می شود.


با استناد به گزارش محققان دانشکده ی پزشکی دانشگاه استنفورد در مجله ی ژنتیک انسانی ، بتا کاروتن، ماده ای مغذی که در میوه های نارنجی و سبزیجاتی با این رنگ یافت می شود ،می تواند خطر ابتلا به دیابت نوع 2 را در اشخاصی که از لحاظ ژنتیکی مستعد این بیماری هستند، کاهش دهد.

در همین حال، بررسی ها نشان می دهند، گاما توکوفرول که شکل عمده و اصلی ویتامین E در رژیم غذایی آمریکایی ها است، می تواند خطر ابتلای فرد به دیابت نوع 2 را افزایش دهد. محققان یادآور می شوند این نتیجه گیری لزوما بدین معنا نیست که ویتامین E که اغلب در آجیل و تنقلات وجود دارد، برای شما زیان آور است.

برای تشخیص این موضوع که آیا به راستی بتا کاروتن و ویتامین E موجب پیشگیری یا بروز دیابت نوع 2 می گردند و یا این که آنها واقعا نشانه هایی برای این بیماری هستند، نیاز به تحقیقات بیشتری است.

دانشمندان با بهره گیری از آنچه آنها " داده ی بزرگ " می نامند، یک گونه ژنی را شناسایی کرده اند  که با رابطه بین میزان این عناصر غذایی در خون وخطر ابتلا به دیابت نوع 2، بستگی دارد. محققان مشاهده نموده اند که در افراد دارای چنین گونه ژنی، بتاکاروتن موجب کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع 2 می گردد ، درحالیکه گاماتوکوفرول ، خطر ابتلا به این بیماری را در آنها بالا می برد.

چون این دو ماده ی مغذی، بطور همزمان با این گونه ژنتیکی تعامل می کنند ، محققان بر این باورند که  مطالعه بیشتری روی ژن خاص SLC30A4 باید انجام گیرد.در حدود 50 تا 60 درصد آمریکایی ها ژن SLC30A4 را دارند که طبق پژوهش های پیشین، با خطر ابتلا به دیابت نوع 2 مربوط است. لیکن این تنها یکی از 18 گونه ی ژن مرتبط با افزایش خطر ابتلا به این بیماری است.

در سال 2010 محققان پیشرو دکتر شیراگ پاتل و دکتر اتول بات، دو گروه از افراد دارای قند خون بالا و بدون وجود قند خون بالا را که در معرض مواد وعناصر محیط قرار داشتند را با هم مقایسه نمودند. تجزیه و تحلیل ها نشانگر تأثیر 5 ماده ی موجود درمحیط زیست از جمله گاما توکوفرول و بتا کاروتن بر خطر ابتلا به دیابت نوع 2 بود.

در حال حاضر، پاتل و بات و همکارانشان در حال انجام بررسی بر روی موش های دارای بتاکاروتن و گاماتوکوفرول می باشند تا دریابند که آیا خود این مواد می توانند سبب پیشگیری یا سرعت بخشیدن به دیابت نوع 2 گردند.

تا زمانی که تحقیقات بیشتری صورت بگیرد، گفتن این که بتاکاروتن می تواند موجب پیشگیری دیابت گردد، غیر ممکن است.اما از آنجایی که پیش از این مصرف بیشتر بتاکاروتن و دیگر کاروتنوئیدها، با کاهش خطر ابتلا به سرطان و دیگر بیماری ها مربوط بوده است ، خوردن کمی بیشتر سبزیجات زرد-نارنجی مانند هویج ها، سیب زمینی های شیرین، کدو تنبل و کدوی زمستانی، سودمند خواهد بود.

گردآوری : گروه سلامت سیمرغ
داغ کن - کلوب دات کامکلوب هواداران سیمرغ

نظر خود را درباره این مطلب بگوئید...
blog comments powered by Disqus      خدمات زیبایی
رپورتاژ ویژه2-زیر متن همه صفحات-جراحی زیبایی لیزر لیپولیز و لیپو ساکشن شکم و جراحی سینه ها و اصلاح افتادگی
جراحی زیبایی لیزر لیپولیز و لیپو ساکشن شکم و جراحی سینه ها و اصلاح افتادگی

در این روش مایع مخصوصی (محلول تاموسنت) به داخل بافت تزریق شده وسپس چندسوراخ کوچک در پوست ایجاد میشود و با لوله های مخصوص , چربی و بافتهای خرد شده....

رپورتاژ ویژه2-زیر متن همه صفحات-بر طرف کردن جای زخم،لک ،منافذ باز و چروک های پوست، لیزر موهای زائد
بر طرف کردن جای زخم،لک ،منافذ باز و چروک های پوست، لیزر موهای زائد

این لیزر با سوزاندن کانال های ظریف و کم عمق در حد میکرون در لایه های پوست ایجاد می کند که پس از آن پوست خود را باز سازی می کند بطوری که کلاژن سازی موثری انجام می شود و رنگدانه های غیر عادی پوست کمتر می شود .هم اکنون در سیمرغ
 
پیشنهادی برای سلامت و زیبایی


خدمات زیبایی مدرن و سنتی
خدمات زيبايي مدرن و سنتي-معجزه طب سوزنی وكت گوت در درمان بیماری های جسم و روح،جاقی،زیبایی در طب چینی
معجزه طب سوزنی وكت گوت در درمان بیماری های جسم و روح،جاقی،زیبایی در طب چینی

بعدها متوجه شدند كه به طرز معجزه آسایی می توان از آن جهت درمان بسیاری از بیماریها استفاده كرد.در طب سوزنی گوش تمامی نواحی وارگانهای بدن دارای یك نقطه متناظر در گوش می باشند...

پیشنهاد سیمرغ