|  کاربران آنلاین: 6247 نفر

نام گروه: اخبار پزشکی     انتشار: 1392/03/03       تعداد بازدید: 26130

درمانی ساده برای تبخال

یخ
تبخال در اطراف چشم موجب تخریب قرنیه و کوری چشم می شود.

یک متخصص پوست و مو با اشاره به اینکه با گذاشتن یخ یا نمک در محل ظهور تبخال می توان مانع تکثیر و شدت عارضه شد، گفت: روش درمانی خوراکی برای افراد دارای سیستم ایمنی ضعیف، شدید بودن تبخال و آنهایی که به صورت مکرر تبخال می زنند بهترین راه درمان است.

دکتر حسن اعتمادزاده با بیان اینکه تبخال یک بیماری ویروسی است، گفت: تبخال ابتدا به صورت تاول و رنگ روشن بر روی پوست ظاهر شده و زخم هایی در اطراف ضایعه ایجاد می شود که معمولا این بیماری لب ها، لثه، ناحیه دهان، اندام تناسلی و به ندرت چشم را گرفتار می کند.

وی تبخال را مسری و قابل انتقال از یک فرد به فرد دیگر دانست و افزود: این بیماری به هنگام ظهور خود را به شکل خارش و سوزش سنگین نشان می دهد و برای بار اول در کودکان در قسمت داخلی دهان به صورت سفیدک و در پی آن در دوره های بعدی به شکل تبخال نمایان می شود که می تواند از طریق تماس فرد به فرد، ترشحات بزاقی، چشمی، ادرار یا مدفوع انتقال یابد.

این متخصص پوست و مو با اشاره به اینکه اطراف دهان و در مرحله بعدی اندام تناسلی شایع ترین محل بروز تبخال است، گفت: تبخال در ناحیه اندام تناسلی بیشتر در افرادی پدیدار می شود که دارای بیماری های زمینه ای همچون ایدز هستند و در بسیاری از مواقع در اطراف دهان از طریق رشته های عصبی موجود پنهان شده و به دنبال استرس، ترس، شوک و تغییر شرایط زندگی مجددا فعال می شود.

دکتر اعتمادزاده در ادامه خاطرنشان کرد: درمان خوراکی برای افراد دارای سیستم ایمنی ضعیف در موارد شدید بودن تبخال و آنهایی که به صورت مکرر تبخال می زنند بهترین راه درمان است. در این گروه ها کاربرد داروهای موضعی برای معالجه اثر چندانی ندارد.

وی با بیان اینکه قبل از بروز کامل تبخال می توان از شدت بروز این بیماری پیشگیری کرد: خارش و سوزش از علائم اولیه در افرادی است که دچار تبخال عود شونده هستند، در این صورت قبل از ظهور کامل تبخال می توان با گذاشتن یخ و نمک در محل عارضه مانع از تکثیر و شدت فعالیت ویروس شد ولی استفاده از این روش تاثیری در جلوگیری کامل از آن ندارد.

این متخصص پوست و مو با اشاره به اینکه درمان خوراکی در افرادی که دچار تبخال های مکرر می شوند طولانی مدت است، گفت: درمان های خوراکی موجب کاهش شدت و تکرار ضایعه می شوند البته در مواردی که بروز تبخال ناشی از استرس است می توان با در نظر گرفتن راهکارهای درمانی مناسب مانع ظهور آن شد.

دکتر اعتمادزاده در پایان با تاکید بر اینکه تبخال در اطراف چشم موجب تخریب قرنیه و کوری چشم می شود، افزود: بروز تبخال های مجدد و شدید در افراد چه بسا در برخی از موارد موجب مرگ آنان هم می شود بنابراین باید کودکان را از افرادی که دچار تبخال می شوند دور نگه داشت زیرا کودکان به علت داشتن سیستم ایمنی ضعیف تر بیشتر در معرض خطر ابتلا به این بیماری هستند.

داغ کن - کلوب دات کامکلوب هواداران سیمرغ

نظر خود را درباره این مطلب بگوئید...
blog comments powered by Disqus      محصولات ویژه لوتوس هزاره 
رپورتاژ ویژه-زیر متن همه صفحات-اگر بینی بزرگ و نافرمی دارید کیلک کنید
اگر بینی بزرگ و نافرمی دارید کیلک کنید

زیباترین بینی را بدون جراحی داشته باشید.

رپورتاژ ویژه-زیر متن همه صفحات-چگونه در 45 روز صورت خود را چاق کنیم(بهترین جایگزین ژل و بوتاکس)
چگونه در 45 روز صورت خود را چاق کنیم(بهترین جایگزین ژل و بوتاکس)

اگر می خواهید صورت زیبایی داشته باشید کلیک کنید.

رپورتاژ ویژه-زیر متن همه صفحات-چگونه بدون رژیم و ورزش وزن کم کنیم و چربی بسوزانیم؟؟
چگونه بدون رژیم و ورزش وزن کم کنیم و چربی بسوزانیم؟؟

راحت ترین و سرع ترین روش برای لاغر شدن را با ما تجربه کنید.      خدمات زیبایی
رپورتاژ ویژه2-زیر متن همه صفحات-جراحی زیبایی لیزر لیپولیز و لیپو ساکشن شکم و جراحی سینه ها و اصلاح افتادگی
جراحی زیبایی لیزر لیپولیز و لیپو ساکشن شکم و جراحی سینه ها و اصلاح افتادگی

در این روش مایع مخصوصی (محلول تاموسنت) به داخل بافت تزریق شده وسپس چندسوراخ کوچک در پوست ایجاد میشود و با لوله های مخصوص , چربی و بافتهای خرد شده....

رپورتاژ ویژه2-زیر متن همه صفحات-بر طرف کردن جای زخم،لک ،منافذ باز و چروک های پوست، لیزر موهای زائد
بر طرف کردن جای زخم،لک ،منافذ باز و چروک های پوست، لیزر موهای زائد

این لیزر با سوزاندن کانال های ظریف و کم عمق در حد میکرون در لایه های پوست ایجاد می کند که پس از آن پوست خود را باز سازی می کند بطوری که کلاژن سازی موثری انجام می شود و رنگدانه های غیر عادی پوست کمتر می شود .هم اکنون در سیمرغ
 


خدمات زیبایی مدرن و سنتی
خدمات زيبايي مدرن و سنتي-معجزه طب سوزنی وكت گوت در درمان بیماری های جسم و روح،جاقی،زیبایی در طب چینی
معجزه طب سوزنی وكت گوت در درمان بیماری های جسم و روح،جاقی،زیبایی در طب چینی

بعدها متوجه شدند كه به طرز معجزه آسایی می توان از آن جهت درمان بسیاری از بیماریها استفاده كرد.در طب سوزنی گوش تمامی نواحی وارگانهای بدن دارای یك نقطه متناظر در گوش می باشند...

پیشنهاد سیمرغ