|  کاربران آنلاین: 1105 نفر

نام گروه: اخبار پزشکی     انتشار: 1387/12/26       تعداد بازدید: 25566

شايع‌ترين علت سقط جنین مكرر در زنان ايرانی

شايع‌ترين علت سقط جنین مكرر در زنان ايرانی
بررسی بیش از 10 هزار زوج مبتلا به سقط مكرر نشان داد كه اختلالات سیستم ایمنی شایع‌ترین علت مرتبط با سقط مكرر است.


بررسی بیش از 10 هزار زوج مبتلا به سقط مكرر نشان داد كه اختلالات سیستم ایمنی شایع‌ترین علت مرتبط با سقط مكرر است.

به گزارش خبرنگار «بهداشت و درمان» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دكتر امیر حسن زرنانی، مدیر گروه ایمنولوژی تولید مثل پژوهشگاه ابن سینا در حاشیه این سمپوزیوم، سقط مكرر را از شایع‌ترین اختلالات تولیدمثلی برشمرد و افزود: سقط مكرر به بروز دو تا سه سقط پی در پی اطلاق می‌شود و شیوع آن یك مورد در هر 20 بارداری (5 درصد) است.

وی، با اشاره به تنوع و تعدد علت سقط‌های مكرر یادآور خاطرنشان كرد: پنج علت شایع شامل اختلالات سیستم ایمنی یا دفاعی - مادر نمی‌تواند جنین را به عنوان عضو نیمه بیگانه بپذیرد -، اختلالات ژنتیك در والدین یا جنین،‌ اختلالات هورمونی (هورمون بر رشد و تكوین جنین تاثیرگذاراست) اختلالات آناتومیك مربوط به شكل و ساختار رحم، تخمدان و ارگان‌های مرتبط نظیر اختلال در اسپرم و بالاخره عفونت‌هاست.

دبیر علمی سمپوزیوم سقط مكرر، با بیان این كه بارداری بر اثر عفونت‌ها به علت بروز تغییراتی در سیستم ایمنی و ایجاد روند التهاب به سقط منجر می‌شود، افزود: از اهداف برگزاری این سمپوزیوم شناسایی علل سقط و ارایه مشاوره‌های لازم است.

دكتر زرنانی، به برگزاری پانل‌هایی با جنبه روانشناختی مربوط به سقط اشاره كرد و افزود: چون در این دسته از بیماران امكان بارداری موجود اما امكان نگهداری آن وجود ندارد؛ زوجین به لحاظ روحی روانپریش و افسرده می‌شوند.

وی، بیشترین علت سقط مكرر را براساس بررسی‌های این مركز اختلال سیستم ایمنی برشمرد و افزود: البته هیچ وقت در درمان سقط مكرر علت‌ها نه بلكه ارتباطات بررسی می‌شود.

دبیر علمی سمپوزیوم سقط مكرر، اختلالات هورمونی و ژنتیكی را از دیگر علل سقط مكرر عنوان كرد و یادآور شد: در 40 درصد موارد علتی برای سقط مكرر شناسایی نمی‌شود.

دكتر زرنانی، درمان سقط مكرر را بسته به علت آن متفاوت عنوان كرد و گفت:‌ درمان‌های ایمونولوژیك و در برخی موارد اختلالات ژنی ترومبوفیلی با تجویز داروها درمان پذیر است، این در حالی است كه اختلالات كروموزومی درمان خاصی ندارد.

وی، با بیان این كه اختلالات هورمونی و عفونت‌ها به راحتی درمان پذیرند، گفت:ایران به لحاظ خدمات درمانی هم پای سایر كشورهای دنیا نظیر آمریكا و اروپا حركت می‌كند.

مدیر گروه ایمنولوژی تولید مثل پژوهشگاه ابن سینا، با بیان این كه در مركز درمان سقط مكرر ابن سینا بیش از 20 تخصص مرتبط با سقط مكررحضور دارند، یادآور شد: از این رو یك فرد مبتلا به سقط مكرر از جمیع جهات از جمله سیستم ایمنی، ژنتیك، هورمونی، عفونت‌ها، مشكلات زنان، روانشناسی و تغذیه و ... بررسی می‌شود.
 
گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
 
داغ کن - کلوب دات کامکلوب هواداران سیمرغ

نظر خود را درباره این مطلب بگوئید...
blog comments powered by Disqus      خدمات زیبایی
رپورتاژ ویژه2-زیر متن همه صفحات-با زدن سوزن در گوش و بدن لاغری،اشتهای کم،اختلالات قائدگی و آکنه را درمان می کنیم
با زدن سوزن در گوش و بدن لاغری،اشتهای کم،اختلالات قائدگی و آکنه را درمان می کنیم

نكته مهمی كه افراد مبتلا به اضافه وزن در روند درمانی باید مدنظر قرار دهند این است كه نباید تعجیل بیش از حد در روند كاهش وزن داشته باشند زیرا اولا كاهش وزن بوسیله طب سوزنی با كمک خود بدن و هوشمند كردن بدن وایجاد سلامتی در ارگانهای بدن ایجاد می گردد...

رپورتاژ ویژه2-زیر متن همه صفحات-کاهش وزن،سایز و حذف چربی های موضعی اندام،افزایش حجم باسن به روشهای طبیعی و ماندگار
کاهش وزن،سایز و حذف چربی های موضعی اندام،افزایش حجم باسن به روشهای طبیعی و ماندگار

روش طب سوزنی مورد توجه دانشمندان کشور های مختلف قرار گرفته است و به عنوان روشی سالم برای کاهش وزن و حذف چربی های موضعی با بیشترین تاثیر و خصوصا برای درمان چاقی ناشی از اختلال عملکرد غدد تیروئید و هیپوفیز و ... شناخته شده است....

رپورتاژ ویژه2-زیر متن همه صفحات-جایگزین طبیعی در ليفتينگ و جوانسازی پوست،سفت شدن عضلات،گونه گذاری و افزایش حجم لب
جایگزین طبیعی در ليفتينگ و جوانسازی پوست،سفت شدن عضلات،گونه گذاری و افزایش حجم لب

لیفتینگ و برطرف کردن افتادگی پوست صورت،گونه گذاری طبیعی صورت،برطرف کردن چین و چروک صورت، خط عمیق اخم پیشانی و لبخند و خط دور لب،بزرگ کردن لب،جوش یا آکنه ی و جای آن ، تیرگی و گودی زیر چشم و پف زیر چشم، منافذ باز پوست،لک های صورت، غبغبهم اکنون در سیمرغ
 
پیشنهادی برای سلامت و زیبایی


خدمات زیبایی مدرن و سنتی
پیشنهاد سیمرغ