|  کاربران آنلاین: 3738 نفر

نام گروه: ویژه های دنیای سلامت      تعداد بازدید: 41818

هوميوپاتی درمان چیست؟

هوميوپاتی درمان چیست؟
آیا با درمان هومیوتاپی آشنا هستید؟می دانید چه درمانی به این نام مشهور است؟

 
 برای نخستین بار دوره آموزشی طب هومیوپاتی با همکاری جهاد دانشگاهی اصفهان، گروه پزشکی اجتماعی دانشگاه اصفهان و انجمن هومیوپاتی این شهر با هدف فرهنگ سازی و آموزش پزشکان در حال برگزاری است.
پدرام معینی، عضو جامعه بین‌المللی هومیوپاتی : درطب هومیوپاتی تلاش می‌شود تا با تقویت سیستم‌های ایمنی، هورمونی، عصبی و مکانیسم‌های فیزیولوژیک، بدن انسان را در شرایط ایده‌ال نگه داشت.
وی اظهار كرد: هومیوپاتی با تقویت عملکرد سیستم‌های بدن و تنظیماتی که میان آنها وجود دارد باعث می‌شود تا بدن درمان خود را شروع کرده و عامل به وجود آورنده بیماری را از بین ببرد.
وی افزود: طب هومیوپاتی از نظر لغوی به معنای مشابه بیماری یا مشابه درمان است و در این نوع طب، دارو صرفا جهت تسکین علایم بیماری کاربرد نداشته بلکه سبب تقویت بدن شده و ریشه بیماری را در بدن درمان می کند.
این عضو جامعه بین المللی هومیوپاتی، توجه به ویژگی‌های شخصیتی و سرشت بیمار را در درمان یکی از ویژگیهای طب هومیوپاتی دانست و گفت: هومیوپاتی به دلیل توجه به سرشت بیمار، ریشه مشترکی با طب سنتی دارد به همین دلیل در دسته بندی در گروه طب‌های مکمل و جایگزین قرار می‌گیرد.
معینی افزود: توجه به سرشت و طبع افراد این امکان را در هومیوپاتی فراهم می‌آورد تا بتوان احتمال ابتلا افراد به برخی از بیماری‌ها را پیش بینی نمود.
وی تصریح کرد: طب هومیوپاتی می تواند مکمل خوبی در کنار پزشکی باشد، به طوری ‌که بسیاری از بیمارانی که عادت کرده‌اند از داروهای شیمیایی برای تسکین علایم بیماری استفاده كنند می‌توانند از طب هومیوپاتی بهره برند چرا که هومیوپاتی در برخی از موارد جایگزین و در کنار طب رایج مورد استفاده قرار می‌گیرد.
معینی بیان كرد: بر خلاف نظر رایج در ذهن پزشکان، طب هومیوپاتی در تقابل با پزشکی رایج نیست و در کنار پزشکی رایج می‌تواند بسیار موثر و تاثیر گذار باشد، چرا که هومیوپاتی محور تعادل و تنظیم بدن است.
عضو جامعه بین المللی هومیوپاتی در خصوص داروهای مورد استفاده در طب هومیوپاتی، خاطر نشان کرد: بیشتر داروها در هومیوپاتی ریشه‌های گیاهی و معدنی دارند و به همین دلیل هومیوپاتی جز درمان‌های طبیعی قرار گرفته و بیشترین تاثیر را در درمان بیماری‌های مزمن دارا است.
معینی، میزان مصرف کم دارو در هومیوپاتی را یکی از مزیت‌های این روش درمانی عنوان کرد و گفت: در طب هومیوپاتی، بیمار هر 3 هفته یک بار یک دوز پایین از دارو را مصرف می‌کند و مانند داروهای شیمیایی لازم نیست تا هر روز حجم بسیاری از داروها را برای کاهش علایم بیماری استفاده نماید، زیرا همین مقدار کم دارو علاوه بر تسکین علایم به درمان ریشه‌ای بیمار ی نیز می‌پردازد.
وی افزود: البته لازم به ذکر است که مصرف داروهای هومیوپاتی هیچ منافاتی با مصرف داروهای شیمیایی ندارد و بیمار می‌تواند همزمان با داروهای هومیوپاتی، داروهای شیمیایی تجویز شده در طب رایج را نیز مصرف كند.
عضو جامعه بین المللی هومیوپاتی اظهار داشت: البته نباید از ذهن دور داشت که مصرف داروهای گیاهی تجویز شده در طب هومیوپاتی جزء درمان‌های کم عارضه بوده و شاهد تاثیر درمان طولانی تری خواهیم بود. علاوه بر این‌که داروهای هومیوپاتی ضمن کاهش علایم بیماری برای درمان ریشه‌ای بیماری نیز مناسب است.
وی ادامه داد: استفاده از داروهای رقیق شده در طب هومیوپاتی سبب به وجود آمدن این ابهام شده که داروهای مورد استفاده در این طب دارو نما هستند در صورتی که این گونه نیست و در تحقیقات صورت گرفته مشخص شده که داروهای هومیوپاتی در مقایسه با دارو نماها اثر بیشتری دارند.
معینی تصریح کرد: در حال حاضر هومیوپاتی در سطح دنیا به عنوان یک طب آکادمیک پذیرفته شده به گونه ای که در سازمان بهداشت جهانی نیز به عنوان یک دپارتمان پذیرفته شده و پزشکان بدون مرز در این حوزه مشغول به فعالیت هستند.
وی ادامه داد: در کشورهای آسیایی نیز هند و پاکستان از کشورهای پیشرو در این طب هستند. به عنوان نمونه در هند بیش از 60 هزار پزشک هومیوپات مشغول به فعالیت هستند، اما در ایران حتی بسیاری از پزشکان آشنایی با طب هومیوپاتی نداشته و آگاهی نسبت به آن ندارند.
عضو جامعه بین المللی هومیوپاتی بیان كرد: فرهنگ شناخت هومیوپاتی را باید اول برای پزشکان و بیماران به وجود آورد و در مرحله دوم برای مردم فر هنگ سازی كرد تا این تفکر اشتباه که درمان به روش هومیوپاتی تقابلی با درمان به روش پزشکی رایج ندارد در پزشکان و بیماران رفع شود. به عنوان نمونه بیمار سرطانی همزمان با مصرف داروهای شیمیایی برای کاهش علایم و تسکین از داروهای هومیوپاتی استفاده كند.
وی افزود: اعضای انجمن هومیوپاتی در ایران علاوه بر درمان بیماران در حوزه تحقیق، پژوهش و آموزش نیز فعالیت دارند.
معینی خاطرنشان کرد: به منظور بستر سازی برای معرفی و شناخت هومیوپاتی در ایران با تایید و همکاری وزارت بهداشت و درمان از دو سال پیش انجمن هومیپاتی ایران فعالیت خود را آغاز كرده است. در اصفهان نیز انجمن هومیوپاتی به منظور معرفی و شناخت هرچه بیشتر این روش طرح‌های تحقیقاتی گوناگونی را با همکاری دانشگاه علوم اصفهان انجام داده است.
وی اظهار داشت: برای نخستین بار دوره آموزشی طب هومیوپاتی با همکاری جهاد دانشگاهی اصفهان، گروه پزشکی اجتماعی دانشگاه اصفهان و انجمن هومیوپاتی اصفهان با هدف فرهنگ سازی و آموزش پزشکان در حال برگزاری است.
لازم به ذکر است در حال حاضر 30 پزشک هومیوپاتی در استان اصفهان مشغول به ارایه خدمت به بیماران هستند.
به گزارش ایسنا، هومیوپاتی روش درمانی ویژه‌ای است که با تحریک دقیق سیستم ایمنی و حیاتی بیمار با داروهای ویژه فرد را به سوی بهبودی سوق می‌دهد.
 
گردآوری : گروه سلامت سیمرغ
 


داغ کن - کلوب دات کامکلوب هواداران سیمرغ

نظر خود را درباره این مطلب بگوئید...
blog comments powered by Disqus      محصولات ویژه لوتوس هزاره 
رپورتاژ ویژه-زیر متن همه صفحات-بهترین و بی ضرر ترین محصولات لاغری در 10 سال گذشته
بهترین و بی ضرر ترین محصولات لاغری در 10 سال گذشته

پدیده ای شگفت انگیز که شما با استفاده از آن ابتدا از کاهش سایزتان تعجب خواهید کرد تا از کاهش وزنتان....

رپورتاژ ویژه-زیر متن همه صفحات-اگر به دنبال هدیه مناسب برای دوستان و عزیزان خود می گردید کلیک کنید..
اگر به دنبال هدیه مناسب برای دوستان و عزیزان خود می گردید کلیک کنید..

بهترین محصولات آرایشی-خانگی-ورزشی و کادویی با تخفیف ویژه...

رپورتاژ ویژه-زیر متن همه صفحات-رفع ريزش قطعى مو
درمان قطعی ریزش موها و همچنین رویش مجدد

بهترین محصول آمریکایی برای رویش مجدد موها،توصیه شده توسط پزشکان و دارو سازان...

رپورتاژ ویژه-زیر متن همه صفحات-فقط در 45 روز بینی خود را به بهترین فرم درآورید..
فقط در 45 روز بینی خود را به بهترین فرم درآورید..

با اين محصول در كمتر از دو ماه بينى خود را خوش فرم كنيد،محصولى از اسپانیا،با این محصول بینی گوشتی خود را کوچک نمایید..

رپورتاژ ویژه-زیر متن همه صفحات-چگونه در 45 روز صورت خود را چاق کنیم(بهترین جایگزین ژل و بوتاکس)
چگونه در 45 روز صورت خود را چاق کنیم(بهترین جایگزین ژل و بوتاکس)

اگر می خواهید صورت زیبایی داشته باشید کلیک کنید.

رپورتاژ ویژه-زیر متن همه صفحات-چگونه بدون رژیم و ورزش وزن کم کنیم و چربی بسوزانیم؟؟
چگونه بدون رژیم و ورزش وزن کم کنیم و چربی بسوزانیم؟؟

راحت ترین و سرع ترین روش برای لاغر شدن را با ما تجربه کنید.      خدمات زیبایی
رپورتاژ ویژه2-زیر متن همه صفحات-توزیع مناسب چربی در سینه ها و باسن،تعادل وزن،جلوگیری از چاقی،دفع چربی،کالری و قند اضافی با گیاهان خاص
توزیع مناسب چربی در سینه ها و باسن،تعادل وزن،جلوگیری از چاقی،دفع چربی،کالری و قند اضافی با گیاهان خاص

یکی از تاثیرات این گیاه، تقویت قوام عضلات است و کمک می کند موزون تر و باریک اندام تر به نظر برسید و روزانه کالری بیشتری بسوزانید.....

رپورتاژ ویژه2-زیر متن همه صفحات-جراحی زیبایی لیزر لیپولیز و لیپو ساکشن شکم و جراحی سینه ها و اصلاح افتادگی
جراحی زیبایی لیزر لیپولیز و لیپو ساکشن شکم و جراحی سینه ها و اصلاح افتادگی

در این روش مایع مخصوصی (محلول تاموسنت) به داخل بافت تزریق شده وسپس چندسوراخ کوچک در پوست ایجاد میشود و با لوله های مخصوص , چربی و بافتهای خرد شده....

رپورتاژ ویژه2-زیر متن همه صفحات-بر طرف کردن جای زخم،لک ،منافذ باز و چروک های پوست، لیزر موهای زائد
بر طرف کردن جای زخم،لک ،منافذ باز و چروک های پوست، لیزر موهای زائد

این لیزر با سوزاندن کانال های ظریف و کم عمق در حد میکرون در لایه های پوست ایجاد می کند که پس از آن پوست خود را باز سازی می کند بطوری که کلاژن سازی موثری انجام می شود و رنگدانه های غیر عادی پوست کمتر می شود .هم اکنون در سیمرغ
 


خدمات زیبایی مدرن و سنتی
پیشنهاد سیمرغ