|  کاربران آنلاین: 5574 نفر

نام گروه: مقالات یوگا      تعداد بازدید: 8887

چگونگی انجام یوگا برای از بین بردن استرس

چگونگی انجام یوگا برای از بین بردن استرس
از فعالیت‌های روزانه خسته شده‌اید؟ نیاز دارید كمی به جسم و ذهن‌تان استراحت بدهید و از استرس‌ها و اضطراب‌ها دور شوید؟ می‌توانید برای این كار از تمرینات حركات كششی یا آسانا‌ها شروع كنید.

 

از فعالیت‌های روزانه خسته شده‌اید؟ نیاز دارید كمی به جسم و ذهن‌تان استراحت بدهید و از استرس‌ها و اضطراب‌ها دور شوید؟ می‌توانید برای این كار از تمرینات حركات كششی یا آسانا‌ها شروع كنید. حركات كششی ذهن و جسم(یوگا) به شما كمك خواهند كرد تا سلامت بیشتری داشته باشید و بر جسم و روح‌تان مسلط و متمركز شوید. كسانی كه تمرین‌های حركات كششی انجام می‌دهند، معتقدند كه ذهن و جسم یكی هستند و اگر وسایل مناسب در اختیار داشته باشند و در محیط درستی قرار بگیرند به یك توازن می‌رسند و درمان می‌شوند. بنابراین حركات كششی ذهن و جسم یك وسیله درمانی محسوب می‌شود. یوگا به معنای واقعی خودش یك ورزش است؛  ورزشی كامل برای جسم و ذهن. مهم‌ترین تفاوتی كه این ورزش با ورزش‌های دیگر دارد این است كه حركات كششی ذهن و جسم بر خلاف سایر ورزش‌ها بسیار آرام صورت می‌گیرند.


اكسیژن  ذخیره كنید

تفاوت این ورزش با سایر ورزش‌ها در این است كه تمرینات حركات كششی ذهن و جسم، (یوگا) با نرمی و آهستگی انجام می‌شوند و درست و منظم نفس كشیدن هنگام تمرینات از نكات مهم این ورزش است. به این منظور باید هوا را آرام از بینی خود به داخل بكشید و از طریق بینی نیز خارج كنید. به یاد داشته باشید در این ورزش اكسیژن رسانی به بدن حرف اول را می‌زند.


نرمش مچ‌ها

راست بایستید و مانند تمرین قبل دست‌ها را به موازات شانه‌ها باز كنید. انگشتان دست‌ها را ببندید ولی آن‌ها را منقبض نكنید. با انگشتان جمع شده دایره‌ای در فضا از محور مچ‌ها رسم كنید. یادتان باشد كه هنگام رسم این دایره در فضا نیازی نیست كه عجله كنید بلكه باید به آرامی این حركت را انجام داده و دایره‌های كوچكی را در فضا ایجاد كنید. می‌توانید این تمرین را نیز مانند تمرین قبل 10تا12‌بار در جهت عقربه‌های ساعت و به همان تعداد در جهت عكس حركت عقربه‌های ساعت انجام دهید.این حركت روی مفاصل و تاندون‌های مچ‌ها و عضلات ساعد اثر مطلوبی دارد و انجام دادن با دقت و مكرر آن سبب از بین رفتن مراكز ضعف و بیماری مچ‌ها خواهد شد.


نرمش انگشتان دست ها

صاف بایستید و دست‌ها را به موازات شانه‌ها باز كنید. انگشتان دست‌ها را كاملا باز كنید و 2 تا 3 ثانیه آن‌ها را در این حالت نگه‌دارید. حواس خود را به كششی كه در آن قسمت به‌وجود آمده متمركز كنید. سپس انگشتان را جمع كرده، دست‌ها را مشت كنید و انگشتان را به هم بفشارید. این بار حواس خود را به انقباض دست‌ها یا مشت‌های گره شده خود معطوف كنید. بهتر است این تمرین را 10 تا 12 بار انجام دهید. سپس دست‌ها را به موازات شانه ولی در جلوی خود قرار داده، همان حركات را به همان دفعات تكرار كنید. پس از آن، همین تمرین را درحالی‌كه دست‌های‌تان عمود به سقف است انجام دهید.


گرم كردن  بدن

برای گرم كردن بدن قبل از تمرین، ورزش‌ و نرمش‌‌های كششی و انعطافی، توصیه می‌شود. سعی كنید به گرم كردن عضلات و مفاصل بیشتر توجه كنید. برای مثال، گرم كردن مچ‌ها، انگشت‌‌ها و ماهیچه‌های اصلی.


ذهن‌تان را كنترل كنید

 

در آساناها ذهن به 3 حالت معطوف می‌شود، اول كشش، دوم انقباض و در نهایت انبساط درمدت زمانی كه ذهن را كنترل می‌كنید و به سمت كشش، انقباض و انبساط می‌برید، تمركز ذهنی صورت می‌گیرد و شما با همان تمركز فكری قادر خواهید بود هر كاری را انجام دهید. كنترل ذهن ابتدا كار سختی خواهد بود ولی با تمرینات زیاد آن را فرا خواهید گرفت.
 
 


داغ کن - کلوب دات کامکلوب هواداران سیمرغ

نظر خود را درباره این مطلب بگوئید...
blog comments powered by Disqus      خدمات زیبایی
رپورتاژ ویژه2-زیر متن همه صفحات-با زدن سوزن در گوش و بدن لاغری،اشتهای کم،اختلالات قائدگی و آکنه را درمان می کنیم
با زدن سوزن در گوش و بدن لاغری،اشتهای کم،اختلالات قائدگی و آکنه را درمان می کنیم

نكته مهمی كه افراد مبتلا به اضافه وزن در روند درمانی باید مدنظر قرار دهند این است كه نباید تعجیل بیش از حد در روند كاهش وزن داشته باشند زیرا اولا كاهش وزن بوسیله طب سوزنی با كمک خود بدن و هوشمند كردن بدن وایجاد سلامتی در ارگانهای بدن ایجاد می گردد...

رپورتاژ ویژه2-زیر متن همه صفحات-کاهش وزن،سایز و حذف چربی های موضعی اندام،افزایش حجم باسن به روشهای طبیعی و ماندگار
کاهش وزن،سایز و حذف چربی های موضعی اندام،افزایش حجم باسن به روشهای طبیعی و ماندگار

روش طب سوزنی مورد توجه دانشمندان کشور های مختلف قرار گرفته است و به عنوان روشی سالم برای کاهش وزن و حذف چربی های موضعی با بیشترین تاثیر و خصوصا برای درمان چاقی ناشی از اختلال عملکرد غدد تیروئید و هیپوفیز و ... شناخته شده است....

رپورتاژ ویژه2-زیر متن همه صفحات-جایگزین طبیعی در ليفتينگ و جوانسازی پوست،سفت شدن عضلات،گونه گذاری و افزایش حجم لب
جایگزین طبیعی در ليفتينگ و جوانسازی پوست،سفت شدن عضلات،گونه گذاری و افزایش حجم لب

لیفتینگ و برطرف کردن افتادگی پوست صورت،گونه گذاری طبیعی صورت،برطرف کردن چین و چروک صورت، خط عمیق اخم پیشانی و لبخند و خط دور لب،بزرگ کردن لب،جوش یا آکنه ی و جای آن ، تیرگی و گودی زیر چشم و پف زیر چشم، منافذ باز پوست،لک های صورت، غبغبهم اکنون در سیمرغ
پیشنهادی برای سلامت و زیبایی
پیشنهادی برای سلامت و زیبایی-ماساژ درمانی ده روزه چگونه اثر می کند
ماساژ درمانی ده روزه چگونه اثر می کند

زمانیكه ماهیچه بیش از حد فعالیت دارد تجمع مواد زاید از جمله اسیدلاكتیك می تواند باعث درد، گرفتگی و حتی اسپاسم عضلات شود.خدمات زیبایی مدرن و سنتی
خدمات زيبايي مدرن و سنتي-لیفتینگ و جوانسازی چینی پوست صورت و گردن،سفت شدن عضلات،گونه گذاری و افزایش حجم لب +تصاویر
لیفتینگ و جوانسازی چینی پوست صورت و گردن،سفت شدن عضلات،گونه گذاری و افزایش حجم لب +تصاویر

با طب سوزنی سنتی چین عضلات در قسمتهای مختلف صورت نمایان می گردد.گود شدگی گونه ها را بهبود بخشیده ، چروک ها را کاهش دهد و پلک های افتاده را محکم و سفت نماید . هم چنین سوزنها گردش خون و تولید کلاژن را افزایش می دهد بنابراین ماهیچه ها را سفت نموده و چروکهای ریز را برطرف می نماید .

پیشنهاد سیمرغ