|  کاربران آنلاین: 1192 نفر

نام گروه: بیماری های مهم      تعداد بازدید: 20191

دارویی برای كاهش درد مفاصل

دارویی برای كاهش درد مفاصل
این دارو در اشكال قرص، كپسول شیاف و البته آمپول وجود دارد و یكی از داروهای ضد التهابی اما از نوع غیر استروئیدی است كه التهاب و درد مفاصل را تخفیف می‌دهد


پیروكسیكام در اشكال قرص، كپسول شیاف و البته آمپول وجود دارد و یكی از داروهای ضد التهابی اما از نوع غیر استروئیدی است كه التهاب و درد مفاصل را تخفیف می‌دهد. بنا بر این فقط در اختلال‌های مفصلی ـ اسكلتی و عضلانی مانند استئوآرتریت، آرتریت روماتوئید، نقرس حاد و اسپوندیلیت آنكلوزان تجویز و مصرف می‌شود و به طور موقت درد‌های اسكلتی را تسكین می‌دهد. اما به دلیل نیمه عمر كوتاهی كه دارد به طور روزانه مصرف می‌شود. جذب گوارشی خوبی دارد و با توجه به این‌كه تا حدودی جذب موضعی نیز دارد، از فرم موضعی آن نیز به شكل ژل استفاده می‌شود.

ماهیت پیروكسیكام از كجاست؟
پیروكسیكام همانند داروهای آسپرین، بروفن و ایندو متاسین نوعی ضد التهاب غیراستروئیدی است كه تولید موادی به نام پروستاگلاندین‌ها را مهار می‌كند. پروستاگلاندین پایانه‌های عصبی درد را تحریك می‌كند و سبب ایجاد حس درد می‌شود. پس همان‌طور كه می‌بینید پیروكسیكام تنها التهاب و درد را كاهش می‌دهد و در درمان بیماری‌های ذكر شده نقشی ندارد.

احتیاط در استفاده از پیروكسیكام
به طور كلی این دارو همانند آسپرین و دیگر هم خانواده‌های خود خطر ایجاد زخم‌های گوارشی را بالا می‌برد، بنابراین در كسانی كه سابقه زخم یا خونریزی گوارشی دارند نباید مصرف شود. این دارو تداخلات دارویی پر اهمیتی با داروهای كاهنده فشار خون مانند آتنولول و لوزارتان و كاپتوپریل و هم خانواده‌های آنها دارد و سبب می‌شود كه اثر آنها كم شود. بنابراین بیماران مبتلا به فشار خون بالا باید در مصرف پیروكسیكام با پزشك خود در این مورد مشورت كنند.

 پیروكسیكام اثر داروهای ضد انعقادی مانند آسپرین، هپارین و وارفارین و كلوپیدوگرل و... را افزایش می‌دهد و خطر خونریزی را برای مصرف‌كنندگان این داروها به دنبال دارد. پیروكسیكام با داروهای دیگری مانند لیتیوم، كلستیرامین و... نیز تداخل دارد.

به طور كلی تزریق این دارو در هیچ شرایطی برای كودكان مورد تائید قرار نگرفته است و برای درمان علائم آرتریت جوانان هم هرگز توصیه نمی‌شود.

همچنین تزریق عضلانی آمپول پیروكسیكام، آسیب بافتی را در پی دارد و برای كاهش این عارضه حتما باید به صورت عمیق در عضله سرینی تزریق شود. نكته قابل توجه آن است كه دردهای خفیف تا متوسط اسكلتی معمولا به درمان‌های خوراكی و موضعی جواب می‌دهند و نیازی به استفاده از داروهای ضد درد تزریقی نیست. تزریق آمپول پیروكسیكام می‌تواند سبب ایجاد عوارض ناخواسته‌ای مانند فلج برگشت‌ناپذیر پا شود، بنابراین هیچ‌گاه بدون تجویز پزشك اقدام به تزریق این دارو نكنید.
 
 


داغ کن - کلوب دات کامکلوب هواداران سیمرغ

نظر خود را درباره این مطلب بگوئید...
blog comments powered by Disqus      محصولات ویژه لوتوس هزاره 
رپورتاژ ویژه-زیر متن همه صفحات-اگر بینی بزرگ و نافرمی دارید کیلک کنید
اگر بینی بزرگ و نافرمی دارید کیلک کنید

زیباترین بینی را بدون جراحی داشته باشید.

رپورتاژ ویژه-زیر متن همه صفحات-چگونه در 45 روز صورت خود را چاق کنیم(بهترین جایگزین ژل و بوتاکس)
چگونه در 45 روز صورت خود را چاق کنیم(بهترین جایگزین ژل و بوتاکس)

اگر می خواهید صورت زیبایی داشته باشید کلیک کنید.

رپورتاژ ویژه-زیر متن همه صفحات-چگونه بدون رژیم و ورزش وزن کم کنیم و چربی بسوزانیم؟؟
چگونه بدون رژیم و ورزش وزن کم کنیم و چربی بسوزانیم؟؟

راحت ترین و سرع ترین روش برای لاغر شدن را با ما تجربه کنید.      خدمات زیبایی
رپورتاژ ویژه2-زیر متن همه صفحات-جراحی زیبایی لیزر لیپولیز و لیپو ساکشن شکم و جراحی سینه ها و اصلاح افتادگی
جراحی زیبایی لیزر لیپولیز و لیپو ساکشن شکم و جراحی سینه ها و اصلاح افتادگی

در این روش مایع مخصوصی (محلول تاموسنت) به داخل بافت تزریق شده وسپس چندسوراخ کوچک در پوست ایجاد میشود و با لوله های مخصوص , چربی و بافتهای خرد شده....

رپورتاژ ویژه2-زیر متن همه صفحات-بر طرف کردن جای زخم،لک ،منافذ باز و چروک های پوست، لیزر موهای زائد
بر طرف کردن جای زخم،لک ،منافذ باز و چروک های پوست، لیزر موهای زائد

این لیزر با سوزاندن کانال های ظریف و کم عمق در حد میکرون در لایه های پوست ایجاد می کند که پس از آن پوست خود را باز سازی می کند بطوری که کلاژن سازی موثری انجام می شود و رنگدانه های غیر عادی پوست کمتر می شود .هم اکنون در سیمرغ
 


خدمات زیبایی مدرن و سنتی
خدمات زيبايي مدرن و سنتي-معجزه طب سوزنی وكت گوت در درمان بیماری های جسم و روح،جاقی،زیبایی در طب چینی
معجزه طب سوزنی وكت گوت در درمان بیماری های جسم و روح،جاقی،زیبایی در طب چینی

بعدها متوجه شدند كه به طرز معجزه آسایی می توان از آن جهت درمان بسیاری از بیماریها استفاده كرد.در طب سوزنی گوش تمامی نواحی وارگانهای بدن دارای یك نقطه متناظر در گوش می باشند...

پیشنهاد سیمرغ