|  کاربران آنلاین: 5949 نفر

نام گروه: ورزش و تناسب اندام      تعداد بازدید: 8320

مزیت های دویدن

مزیت های دویدن
دویدن در کنار پیاده روی راحت ترین فعالیت های جسمانی هستند که می‌توان انجام داد...

دویدن تفریحی

خصوصیات، ویژگی ها
 یک جفت کفش ورزشی کافیست تا هر جایی بتوان این تمرین را به انجام رساند، به همین علت است که این ورزش طرفداران زیادی دارد. دویدن با پیاده روی کاملاً متفاوت است زیرا دو از یک سری وضعیت های پشت سر هم تشکیل شده است (در پیاده روی، فقط تماسی دائمی با سطح زمین وجود دارد). به محض شروع دو، یک سری جراحت های کوچک و تکراری در بدن حادث می‌شوند: در هر گام این حضور و پذیرش دیده می‌شود، و این امر برخی مشکلات را توجیه می‌کند. 

فواید و عوارض جانبی
دویدن تفریحی، یک فعالیت جسمی استقامتی است. این ورزش برای دستگاه قلبی عروقی و ریوی مفید است: - کاهش سرعت قلب هنگام استراحت و فعالیت، - بهبود گردش خون، - تثبیت اعداد فشار خون، - تحمل بالاتر در هنگام فعالیت ها، - دیرتر به تنگی نفس افتادن هنگام فعالیت ها. دو مجموعه ای از بهترین راه های مبارزه با عوامل خطرزای بیماری های قلبی عروقی را در خود دارد.
قدرت و توان عضلانی و انعطاف پذیری مفصلی را بهبود می‌بخشد، خصوصاً در بین اعضای نیم تنۀ پایین. اگر فردی مشکل مفصلی و مشکلاتی در ناحیۀ کمر نداشته باشد، دو هم مانند پیاده روی، عملاً هیچ گونه عوارض جانبی نخواهد داشت. از دو به عنوان راه حلی برای تطابق مجدد سیستم قلبی- ریوی هنگام انجام فعالیت ها، استفاده می‌شود. بنابراین در محدودۀ بیماری های قلبی- ریوی، دویدن عارضۀ جانبی ایجاد نخواهد کرد. با این همه متخصص قلب یا متخصص ریه است که باید اجازۀ دویدن را به بیمار مبتلا به مشکلات قلبی- ریوی ‌‌دهد.
 
متخصصان از بیمار می‌خواهند که دو را با شدت کم انجام دهد و تمام جوانب احتیاط را رعایت کند، علاوه بر این باید تپش قلبش را به وسیلۀ دستگاه سنجش فرکانس بسنجد و از سوی دیگر مراقب باشد که هنگام دویدن دچار تنگی نفس نشود. 

توصیه های عملی
کفش های ورزشی برای دویدن باید، انعطاف پذیر، سبک و محکم باشند، کف شان نیز باید دارای ضربه گیر باشد. همیشه گران ترین ها، بهترین ها نیستند. کفش را خیلی کوچک نخرید (نیم سایز از اندازه معمول پای تان بزرگ تر انتخاب کنید). کفش های مسابقه خیلی سبک هستند، اما بسیار سریع فرسوده می‌شوند، ضمناً خیلی هم گران هستند. اگر خیلی زیاد می‌دوید، دو جفت کفش داشته باشید تا مجبور نباشید با کفش های خیس و مرطوب ورزش کنید. خانم ها هنگام دویدن حتماً باید از سوتین استفاده کنند تا سینه های شان محکم نگه داشته شود.
 
برای این شرایط سوتین هایی بدون اسکلت فلزی وجود دارد. در شرایطی که می‌خواهید مدت زمان زیادی بدوید، باید روی نوک سینه ها چسب زخم بزنید (حتی آقایان) تا از اصطکاک و ایجاد درد پیشگیری شود. تا جایی که ممکن است، بهتر است روی زمین نرم بدوید: بهتر است سطحی که می‌دوید از جنس چوب و یا شن سخت باشد یا روی زمین مسابقه بدوید، از دویدن روی سنگفرش، بتون و هر سطح بسیار سخت دیگر اجتناب کنید. برای شروع دوباره دویدن باید، متواضع باشید: به شیوه ای ثابت و مستمر راه بروید سپس فقط چند صد متر بدوید.

متوقف شوید، دوباره راه بروید سپس مجدداً دویدن را از سر بگیرید. به تدریج، در هر دفعه که برای دویدن می‌روید، زمان راه رفتن را کاهش و زمان دویدن را افزایش دهید، حواستان باشد طوری بدوید که دچار تنگی نفس نشوید. اگر می‌باید بیش از یک ساعت بدوید، حواستان باشد که مرتب آب بنوشید. (کوله پشتی های کوچکی با جیب های نرم وجود دارند، این کوله پشتی ها مجهز به یک محفظه کوچک برای نگهداری ظرف آب آشامیدنی هستند). آب را در جرعه های کم بنوشید تا مانع از تکان در ناحیۀ شکم تان شود. اگر دویدن تان را با شتاب به پایان می‌رسانید، به یک باره متوقف نشوید. چند متر به راه رفتن ادامه دهید (3 تا 4 دقیقه). این شیوه مانع از افت شدید فشار خون در پایان دویدن می‌شود.

آسیب های احتمالی
التهاب تاندون ها رایج ترین معضلی است که در هنگام دویدن روی می‌دهد، خصوصاً در ناحیۀ تاندون آشیل. کوفتگی ها نیز شیوع زیادی دارند و نشان دهندۀ تمرین های خیلی شدیدتر از تمرین های معمول هستند. تشنج و تب نیز رایج هستند، خصوصاً روز بعد از دویدن. آسیب های عضلانی (کشیدگی، دررفتگی، پارگی) به ندرت دیده می‌شوند. شکستگی ها (درد در ناحیۀ پا، ران، زانو، باسن) و تورم در ناحیۀ استخوان درشت نی، نیز رایج است. رگ به رگ شدن یا دررفتگی قوزک، به صورت پیاپی بر اثر خستگی و در هنگام دویدن بر روی زمین های ناهموار مشاهده می‌گردد.

پارگی تاندون آشیل نیز دیده می‌شود. این عارضه موجب بی تحرکی طولانی مدت می‌گردد (8 تا 12 هفته) برخی اوقات نیز کار به جراحی می‌کشد. کفش های نامناسب ممکن است عامل ایجاد تاول، التهاب موضعی بر اثر اصطکاک، خون مردگی و کبودی زیر ناخن شوند. هنگام دویدن، زانوها به شدت به کار گرفته می‌شوند، بنابراین ممکن است بعد از دویدن های طولانی مدت، دردهایی در نواحی کاسه زانو بروز پیدا کند.
 


داغ کن - کلوب دات کامکلوب هواداران سیمرغ

نظر خود را درباره این مطلب بگوئید...
blog comments powered by Disqus      خدمات زیبایی
رپورتاژ ویژه2-زیر متن همه صفحات-با زدن سوزن در گوش و بدن لاغری،اشتهای کم،اختلالات قائدگی و آکنه را درمان می کنیم
با زدن سوزن در گوش و بدن لاغری،اشتهای کم،اختلالات قائدگی و آکنه را درمان می کنیم

نكته مهمی كه افراد مبتلا به اضافه وزن در روند درمانی باید مدنظر قرار دهند این است كه نباید تعجیل بیش از حد در روند كاهش وزن داشته باشند زیرا اولا كاهش وزن بوسیله طب سوزنی با كمک خود بدن و هوشمند كردن بدن وایجاد سلامتی در ارگانهای بدن ایجاد می گردد...

رپورتاژ ویژه2-زیر متن همه صفحات-کاهش وزن،سایز و حذف چربی های موضعی اندام،افزایش حجم باسن به روشهای طبیعی و ماندگار
کاهش وزن،سایز و حذف چربی های موضعی اندام،افزایش حجم باسن به روشهای طبیعی و ماندگار

روش طب سوزنی مورد توجه دانشمندان کشور های مختلف قرار گرفته است و به عنوان روشی سالم برای کاهش وزن و حذف چربی های موضعی با بیشترین تاثیر و خصوصا برای درمان چاقی ناشی از اختلال عملکرد غدد تیروئید و هیپوفیز و ... شناخته شده است....

رپورتاژ ویژه2-زیر متن همه صفحات-جایگزین طبیعی در ليفتينگ و جوانسازی پوست،سفت شدن عضلات،گونه گذاری و افزایش حجم لب
جایگزین طبیعی در ليفتينگ و جوانسازی پوست،سفت شدن عضلات،گونه گذاری و افزایش حجم لب

لیفتینگ و برطرف کردن افتادگی پوست صورت،گونه گذاری طبیعی صورت،برطرف کردن چین و چروک صورت، خط عمیق اخم پیشانی و لبخند و خط دور لب،بزرگ کردن لب،جوش یا آکنه ی و جای آن ، تیرگی و گودی زیر چشم و پف زیر چشم، منافذ باز پوست،لک های صورت، غبغبهم اکنون در سیمرغ
 
پیشنهادی برای سلامت و زیبایی
پیشنهادی برای سلامت و زیبایی-ماساژ درمانی ده روزه چگونه اثر می کند
ماساژ درمانی ده روزه چگونه اثر می کند

زمانیكه ماهیچه بیش از حد فعالیت دارد تجمع مواد زاید از جمله اسیدلاكتیك می تواند باعث درد، گرفتگی و حتی اسپاسم عضلات شود.خدمات زیبایی مدرن و سنتی
خدمات زيبايي مدرن و سنتي-کاهش وزن،سایز و حذف چربی های موضعی اندام،افزایش حجم باسن به روشهای طبیعی و ماندگار
کاهش وزن،سایز و حذف چربی های موضعی اندام،افزایش حجم باسن به روشهای طبیعی و ماندگار

روش کاهش وزن به وسیله طب سوزنی و کت گوت برای انواع چاقی و خصوصا برای کسانی که اندامی متناسب و کشیده می خواهند و نیز باستی چربی های موضعی مثل باسن، ران پا،شکم و پهلو و سینه ها از بین برود، بسیار موثر است.

پیشنهاد سیمرغ