|  کاربران آنلاین: 3074 نفر

نام گروه: سلامت زنان      تعداد بازدید: 124202

علائم مهم بارداری

علائم مهم بارداری
اگرنظم در عادت ماهیانه شما به هم خورد و یا فاصله بین یك ماه تا ماه بعدی زیاد شد زیاد مطمئن نشوید كه باردارید اما اگر علائمی ‌از علامتهای .....

 

ممكن است باردار باشید؟ احتمالا شما تا یك دوره عادت ماهیانه را از دست ندهید به علائم دیگر بارداری توجه نمی‌كنید.

اگرنظم در عادت ماهیانه شما به هم خورد و یا فاصله بین یك ماه تا ماه بعدی زیاد شد زیاد مطمئن نشوید كه باردارید اما اگر علائمی ‌از علامتهای زیر را مشاهده كردید -البته همه خانمها این علائم را ندارند- و در عین حال دوره ماهانه هم قطع شد احتمال بارداری بالاست. تست حاملگی در خانه را امتحان كنید تا مطمئن شوید.

10. تورم و دردناكی سینه‌ها

یكی از علائم اولیه بارداری حساس و دردناك شدن سینه هاست كه در اثر افزایش هورمونها رخ می‌دهد. این درد و سوزش شبیه دردی است كه خانمها قبل از شروع عادت ماهیانه آن را تجربه میكنند كه البته شدت آن در دوران حاملگی بیشتر است. از آنجا كه بدن شما پس از سه ماهه اول بارداری خود را با تغییرات هورمونی بدن سازگار میكند این علائم و احساس درد بعد از این سه ماه از بین می‌رود.

9. خستگی مفرط

احساس خستگی ناگهانی؟ هیچ كس با اطمینان نمی‌داند كه دلیل این خستگی در شروع دوران بارداری چیست. اما احتمالا افزایش ناگهانی هورمون پروژسترون بر روی راحتی و اسایش شما تاثیر می‌گذارد. پس از گذشت سه ماه اول دوران بارداری و وارد شدن به سه ماهه دوم احساس پر انرژی بودن می‌كنید و این احساس خستگی در شما از بین می‌رود. اگر چه خستگی در اواخر دوران بارداری ناشی از اضافه وزن و بعضی ناراحتی‌های معمولی این دوران باعث اختلال در خواب شبانه می‌شود.

8. خونریزی بعضی از خانمها

در حدود 11 یا 12 روز بعد از آبستنی خونریزی مهبلی پیدا می‌كنند. (نزدیك به زمان قطع یك دوره عادت ماهیانه) این خونریزی ممكن است در اثر بارور شدن تخمك پنهان شده در پوشش خونی درون رحم یا زهدان باشد كه حدود 6 روز بعد از لقاح اتفاق می‌افتد. البته هیچ كس هنوز از دلیل آن مطمئن نیست.

7. حالت تهوع و یا استفراغ

 اكثر خانمها تا یك ماه بعد از بارداری از حالت تهوع صبحگاهی شكایتی ندارند. اما بعضی از انها كمی ‌زودتر به این حالت می‌رسند. البته نه فقط در هنگام صبح. این یك مسئله‌ای است كه در هر ساعتی از شبانه روز اتفاق می‌افتد. تقریبا نیمی‌از خانمها پس از وارد شدن به سه ماهه دوم بارداری از این حالت رهایی می‌یابند. و بقیه در ماههای دیگر با این مسئله روبرو می‌شوند.

6. افزایش حساسیت به بوها

 اگر شما به تازگی باردار شده اید عادی است كه از بوی كالباس یا قهوه و یا حتی بوهای خوش احساس بیزاری كنید. اگر چه هنوز هیچ كس مطمئن نیست چرا اما این تغییرات امكان دارد بر اثر افزایش مقدار هورمون استروژن در سیستم بدن باشد. شاید در این مدت غذاهای خاصی كه مورد علاقه شما بوده ناگهان برایتان مشمئز كننده شوند.

5. ورم شكمی

‌تغییرات هورمونی در دوران بارداری ممكن است باعث احساس ورم مثل زمان شروع دوران عادت ماهیانه شود به همین دلیل حتی زمانی كه هنوز رحم شما بزرگ نشده است لباسهایتان برایتان تنگ شود.

4. تكرر ادرار

 در اوایل بارداری امكان دارد برای رفتن به دستشویی عجله كنید. چرا؟ زیرا در این زمان میزان خون و مایعات بدن افزایش می‌یابد كه باعث تولید مایعات بیشتر در كلیه شده و درنتیجه به مثانه فشار آورده و باعث تكرر ادرار می‌شود. این علامت تقریبا در 6 هفته اول سه ماهه اول شروع شده و با پیشرفت بارداری و بزرگتر شدن جنین فشار بر مثانه هم بیشتر می‌شود.

 3. قطع شدن دوره عادت ماهیانه

اگر شما از آن دسته خانمهایی هستید كه دوره ماهیانه منظمی ‌دارید پس به محض قطع شدن دوره در یك زمان تست بارداری بدهید. اما اگر از آن دسته‌اید كه دوره منظمی ‌ندارند به نشانه‌های دیگر هم توجه داشته باشید.

2. افزایش دمای بدن

 اگر نموداری از روند دمای بدنتان تهیه كنید متوجه می‌شوید كه در طول 18 شبانه روز دمای بدن شما به طور تصاعدی بالا رفته است.

1. مدرك

 جواب آزمایش مثبت بعضی از تست كننده های بارداری در منزل دقیق نیستند و باید هفته‌ای بعد از اولین وقفه در دوره عادت ماهیانه آن را امتحان كرد. بنابراین امكان دارد در ابتدا جواب منفی بگیرید. وقتی كه جواب مثبت گرفتید با پزشك خود مشورت كنید و در ضمن فراموش نكنید كه مدام وضعیت فرزندتان را بررسی كرده و از آن گزارش تهیه كنید.
 
تهیه و ترجمه: گروه سلامت سیمرغ
اختصاصی سیمرغ     www.seemorgh.com/health
 
 
 


داغ کن - کلوب دات کامکلوب هواداران سیمرغ

نظر خود را درباره این مطلب بگوئید...
blog comments powered by Disqus      خدمات زیبایی
رپورتاژ ویژه2-زیر متن همه صفحات-جراحی زیبایی لیزر لیپولیز و لیپو ساکشن شکم و جراحی سینه ها و اصلاح افتادگی
جراحی زیبایی لیزر لیپولیز و لیپو ساکشن شکم و جراحی سینه ها و اصلاح افتادگی

در این روش مایع مخصوصی (محلول تاموسنت) به داخل بافت تزریق شده وسپس چندسوراخ کوچک در پوست ایجاد میشود و با لوله های مخصوص , چربی و بافتهای خرد شده....

رپورتاژ ویژه2-زیر متن همه صفحات-بر طرف کردن جای زخم،لک ،منافذ باز و چروک های پوست، لیزر موهای زائد
بر طرف کردن جای زخم،لک ،منافذ باز و چروک های پوست، لیزر موهای زائد

این لیزر با سوزاندن کانال های ظریف و کم عمق در حد میکرون در لایه های پوست ایجاد می کند که پس از آن پوست خود را باز سازی می کند بطوری که کلاژن سازی موثری انجام می شود و رنگدانه های غیر عادی پوست کمتر می شود .هم اکنون در سیمرغ
 
پیشنهادی برای سلامت و زیبایی


خدمات زیبایی مدرن و سنتی
خدمات زيبايي مدرن و سنتي-معجزه طب سوزنی وكت گوت در درمان بیماری های جسم و روح،جاقی،زیبایی در طب چینی
معجزه طب سوزنی وكت گوت در درمان بیماری های جسم و روح،جاقی،زیبایی در طب چینی

بعدها متوجه شدند كه به طرز معجزه آسایی می توان از آن جهت درمان بسیاری از بیماریها استفاده كرد.در طب سوزنی گوش تمامی نواحی وارگانهای بدن دارای یك نقطه متناظر در گوش می باشند...

پیشنهاد سیمرغ