|  کاربران آنلاین: 4207 نفر

نام گروه: تناسب اندام      تعداد بازدید: 19092

آیا می‌شود سوخت و ساز بدن را بالا برد؟

آیا می‌شود سوخت و ساز بدن را بالا برد؟
من به تازگی وزن كم می‌كنم ،‌به نظر می‌رسد سوخت و ساز بدن آهسته شده است. آیا عادت غذایی یا ورزشی هست كه سوخت و ساز بدن را بالا برد؟سؤال:
من به تازگی وزن كم می‌كنم ،‌به نظر می‌رسد سوخت و ساز بدن آهسته شده است. آیا عادت غذایی یا ورزشی هست كه سوخت و ساز بدن را بالا برد؟ به وسیله ی حساب گر‌های مختلف من باید حد اقل 1800 كالری یا بیشتر با فعالیت‌هایم بسوزانم، اما وزنم افزایش میابد. من از گرسنه بودن خسته شده ام! من به فست فود دست نمی‌زنم ، و گوشت و سالاد و به ندرت نان می‌خورم.


پاسخ مارتیکا هینر :
فكر می‌كنید چه چیزی سوخت و ساز بدن شما را با شكست مواجه كرده است؟
آیا می‌توانید آن را احیا كنید؟ ممكن است مطالبی را در مورد آن خوانده یا شنیده باشید، ‌اما افزایش سوخت و ساز پایه ی بدن شما به آسانی نیست. این معنی نمی‌دهد كه شما نمی‌توانید كالری بیشتری بسوزانید تا به كم كردن وزن خود كمك كنید یا آن را نگه دارید، معنی آن این است كه شما به وسیله ای برای محرك سوخت و ساز نیازی ندارید.

بر خلاف عقیده ی مردم سوخت و ساز سوئیچی ندارد كه بتوانید آن را روی روشن و خاموش بچرخانید.

سوخت و ساز به غلط به جای مصرف نهایی انرژی استفاده می‌شود. سرعت سوخت و ساز BMR – یا در اصل همان كندی سوخت و ساز RMR – در اصل شمار كالری‌هایی است كه بدنتان از غذا استفاده می‌كند و میزان مصرف كالری بافت سلول شما بستگی به RMR یا BMR دارد، كه به هضم غذا و فعالیت‌های فیزیكی روزانه شما دارد. مصرف انرژی نهایتان TEE منعكس كننده شمار كالری‌های سوزانده شده هر روز در بدنتان است ( یا BMR به علاوه هضم، ورزش و فعالیت در طول روز)

TEE قابل تغییر است ( هرچه بیشتر ورزش كنید TEE شما افزایش می‌یابد و هر روز كالری بیشتری می‌سوزانید.) ،‌ بنابراین BMR تان كمتر می‌شود. بر خلاف نظر مردم سوخت و ساز سوئیچی ندارد كه آن را روی روشن و خاموش بچرخانید، یا دستگیره ندارد كه شما بتوانید آن را تند بچرخانید و بدنتان مجبور شود انرژی بیشتری بسوزاند. BMR  مبنی بر حجم بدنتان است.

آیا می‌دانید BMR شخص چاق بیشتر از یك فرد لاغر است؟ یك فرد چاق زمانی كه 45 دقیقه راه می‌رود نسبت به یك فرد لاغر سرعت سوخت و ساز بیشتری دارد. در سیستم بدن یك فرد چاق سرعت سوخت و ساز بالا تر است. ماهیچه‌های یك فرد چاق كالری بیشتری نسبت به چربی می‌سوزاند. ماهیچه‌ها تاثیر زیادی در سوخت و ساز بدن ندارد. در واقع اعضایی مثل مغز و كبد در سوخت و ساز پایه بدن كالری بیشتری می‌سوزاند.

این موضوع شگفت انگیز است چون باور مردم و مجله‌ها بار‌ها در مورد این موضوع غلط است. مربی‌ها و نویسنده‌ها بار‌ها ادعا‌های بعیدی درباره ی سوخت و ساز بدن می‌كنند. این كه ماهیچه‌ها به وسیله ی بلند كردن وزنه‌های سنگین صدها كالری بیشتر می‌سوزاند یك ادعای نا درست است.

حتی اگر این موضوع شدنی هم باشد مصرف انرژی به اندازه ی صد‌ها كالری در روز افزایش نمیابد. اگر حجم ماهیچه‌ها هم افزایش یابد این موضوع درست نیست كه بدن شما را برای وزن كم كردن تحریك كند. تحقیقات علمی نشان داده كه با افزایش ماهیچه‌ها نمی‌شود وزن كم كرد. باید با رژیم غذایی وزن خود را كم كنید.

سوخت و ساز بازتاب كننده ی حجم بدنتان است، زمانی كه شما وزن كم می‌كنید سوخت و ساز بدنتان آهسته پایین میاید. رژیم غذای جدی و پی در پی با آهسته كردن سوخت و ساز بدنتان حجم بدنتان را بی تناسب می‌كند.

بنابراین با بالا رفتن سوخت و ساز نمی‌توانید كالری بیشتر بسوزانید.

بیشتر ورزش كنید! مخصوصا ورزش‌هایی انجام دهید كه قلبتان را قوی كند مثل: سریع راه رفتن، دویدن، پریدن و بالا رفتن.
شما اطلاعات زیادی درباره ی  وزن و رژیم غذایی خود ندادید، بنابراین نمی‌شود گفت كه خوردن 1800 كالری در روز می‌تواند فایده داشته باشد یا نه. شما دوست دارید وزن خود را كم كنید اما هنوز به خوردن فكر می‌كنید. چون به خاطر وزن كم كردن سرعت سوخت و ساز بدنتان كم شده است شاید شما نیاز دارید كه كمتر غذا بخورید.
اگر شما در دوره ی وزن كم كردن هستید شاید نیاز دارید كمتر آنچه حسابگر سوخت و ساز پیشبینی كرده غذا بخورید. راه‌هایی پیدا كنید كه با كمتر خوردن غذاهای سالم، بیشتر سیر بمانید.
 


داغ کن - کلوب دات کامکلوب هواداران سیمرغ

نظر خود را درباره این مطلب بگوئید...
blog comments powered by Disqus      خدمات زیبایی
رپورتاژ ویژه2-زیر متن همه صفحات-با زدن سوزن در گوش و بدن لاغری،اشتهای کم،اختلالات قائدگی و آکنه را درمان می کنیم
با زدن سوزن در گوش و بدن لاغری،اشتهای کم،اختلالات قائدگی و آکنه را درمان می کنیم

نكته مهمی كه افراد مبتلا به اضافه وزن در روند درمانی باید مدنظر قرار دهند این است كه نباید تعجیل بیش از حد در روند كاهش وزن داشته باشند زیرا اولا كاهش وزن بوسیله طب سوزنی با كمک خود بدن و هوشمند كردن بدن وایجاد سلامتی در ارگانهای بدن ایجاد می گردد...

رپورتاژ ویژه2-زیر متن همه صفحات-کاهش وزن،سایز و حذف چربی های موضعی اندام،افزایش حجم باسن به روشهای طبیعی و ماندگار
کاهش وزن،سایز و حذف چربی های موضعی اندام،افزایش حجم باسن به روشهای طبیعی و ماندگار

روش طب سوزنی مورد توجه دانشمندان کشور های مختلف قرار گرفته است و به عنوان روشی سالم برای کاهش وزن و حذف چربی های موضعی با بیشترین تاثیر و خصوصا برای درمان چاقی ناشی از اختلال عملکرد غدد تیروئید و هیپوفیز و ... شناخته شده است....

رپورتاژ ویژه2-زیر متن همه صفحات-جایگزین طبیعی در ليفتينگ و جوانسازی پوست،سفت شدن عضلات،گونه گذاری و افزایش حجم لب
جایگزین طبیعی در ليفتينگ و جوانسازی پوست،سفت شدن عضلات،گونه گذاری و افزایش حجم لب

لیفتینگ و برطرف کردن افتادگی پوست صورت،گونه گذاری طبیعی صورت،برطرف کردن چین و چروک صورت، خط عمیق اخم پیشانی و لبخند و خط دور لب،بزرگ کردن لب،جوش یا آکنه ی و جای آن ، تیرگی و گودی زیر چشم و پف زیر چشم، منافذ باز پوست،لک های صورت، غبغبهم اکنون در سیمرغ
 

سایر مطالب تناسب اندامسینما و موسیقی   
اخبارفرهنگی هنری-حرکت عجیب نیکی کریمی ، مصرف قرص روان گردان!
حرکت عجیب نیکی کریمی ، مصرف قرص روان گردان!

تا مدتها درگیر این بودم که چگونه قرص روان گردان را ترک کنم.
پیشنهادی برای سلامت و زیبایی
پیشنهادی برای سلامت و زیبایی-ماساژ درمانی ده روزه چگونه اثر می کند
ماساژ درمانی ده روزه چگونه اثر می کند

زمانیكه ماهیچه بیش از حد فعالیت دارد تجمع مواد زاید از جمله اسیدلاكتیك می تواند باعث درد، گرفتگی و حتی اسپاسم عضلات شود.خدمات زیبایی مدرن و سنتی
خدمات زيبايي مدرن و سنتي-لیفتینگ و جوانسازی چینی پوست صورت و گردن،سفت شدن عضلات،گونه گذاری و افزایش حجم لب +تصاویر
لیفتینگ و جوانسازی چینی پوست صورت و گردن،سفت شدن عضلات،گونه گذاری و افزایش حجم لب +تصاویر

با طب سوزنی سنتی چین عضلات در قسمتهای مختلف صورت نمایان می گردد.گود شدگی گونه ها را بهبود بخشیده ، چروک ها را کاهش دهد و پلک های افتاده را محکم و سفت نماید . هم چنین سوزنها گردش خون و تولید کلاژن را افزایش می دهد بنابراین ماهیچه ها را سفت نموده و چروکهای ریز را برطرف می نماید .

پیشنهاد سیمرغ