|  کاربران آنلاین: 6358 نفر

نام گروه: تناسب اندام      تعداد بازدید: 14586

دستگاه دراز نشست یا کمربندهای لاغری یا ژلهای لاغری؟کدام موثرتر است؟

دستگاه دراز نشست یا کمربندهای لاغری یا ژلهای لاغری؟کدام موثرتر است؟
اگر شما هم درباره این وسایل خوانده یا شنیده اید و وسوسه شده اید یکی از این وسایل را خریداری کنید، توصیه می کنیم حتما ادامه مطلب را بخوانید.


چاقی دور شکم را با رعایت رژیم غذایی و ورزش کم کنید
امروزه سوزاندن چربی های اضافه دور شکم جزو آرزوهای بسیاری شده است. از وقتی که به خاطر می آوریم یکی از آشناترین بحث ها در باب سلامت پس از رژیم غذایی و بیماری ها، سوزاندن چربی های دور شکم بوده است. این مسئله به ویژه با کنار گذاشتن غذاهای سنتی و روآوردن به غذاهای آماده که اغلب پرکالری و پرچربی می باشد، تشدید شده است. ما به علت مشغله روزانه فرصت کمی برای رعایت رژیم غذایی مناسب و ورزش و تحرک جسمی داریم و رعایت این مسائل را به فردا و فرداهای دیگر موکول می کنیم. غافل از این که سلول های چربی در بدن فشرده تر و فشرده تر می شوند و وقتی به فکر می افتیم که سلامتی مان به خطر افتاده است.


تبلیغات و چربی های شکمی
بی دلیل نیست که تبلیغات فراوانی درباره سوزاندن چربی های شکمی در تلویزیون و رسانه های مختلف مشاهده می کنیم. برای دانستن درصد چاقی شکمی نیازی به مراجعه به متخصص نیست و هرکس می تواند با نگاهی به عکس های قدیمی متوجه تفاوت بدن خود شود. چاره چیست؟ شاید استفاده از راه های میانبری که به سرعت بتوان لاغر شد. سودجویان با توجه به رغبت مردم برای لاغر شدن، کم کردن چاقی شکمی، سخت بودن رژیم های غذایی مختلف و کمبود وقت برای انجام ورزش، استفاده از انواع دستگاه های ورزشی کوچک کننده شکم، ژل های لاغری و کمربندهای لاغری را توصیه می کنند و وعده می دهند که کاربر می تواند در عرض ۱۰ روز یا با استفاده روزانه نیم ساعت از شر چربی های شکمی خلاص شود! اگر شما هم درباره این وسایل خوانده یا شنیده اید و وسوسه شده اید یکی از این وسایل را خریداری کنید، توصیه می کنیم حتما ادامه مطلب را بخوانید.


دستگاه مکانیکی دراز و نشست
برای اطلاع از چند و چون این دستگاه ها که در تبلیغات گفته می شود می تواند در ظرف ۱۰ روز شکم را کوچک کند با دکتر ریحانه احمدزاده، متخصص تغذیه تماس گرفتیم. دکتر احمدزاده با اشاره به جنبه تبلیغاتی این دستگاه ها که به افزایش سرعت کاهش وزن و کوچک کردن شکم طی مدت کوتاه تاکید می کنند، به خراسان می گوید: واقعیت با  آن چه فروشندگان این دستگاه های مکانیکی می گویند، متفاوت است.

توجه داشته باشید که دراز و نشست باید با انقباض ماهیچه های شکمی همراه باشد و حتما بدون کمک فیزیکی انجام بگیرد. در سالن های بدن سازی تاکید بر این است که فرد بدون کمک از دیوار یا فرد دیگری دراز و نشست برود تا فشار واقعی به شکم وارد شود. دستگاه ها فقط سرعت و تعداد دراز و نشست را بیشتر می کنند و فشاری که باید اعمال نمی شود. از طرفی چربی هایی که در زنان در دوران بارداری و زایمان ایجاد شده اند و سال هاست که تبدیل به بافت سلولیت (چربی پیر و مرده) شده به هیچ عنوان در ظرف ۱۰ روز از بین نمی رود. دقت کنید که این گفته که بالا بودن سرعت دراز و نشست با استفاده از این دستگاه ها باعث سوزاندن سریع چربی می شود مردود است زیرا در دراز و نشست تعداد مهم نیست بلکه فشار وارده به عضلات شکم و چربی هاست که باعث سوزاندن چربی ها می شود و اتفاقا بهترین روش برای دراز و نشست سرعت آرام، فشار زیاد بدون کمک فیزیکی و زاویه ۳۰ تا ۴۵ درجه است.

بنابراین زمانی که فرد به شکل صحیح دراز و نشست انجام می دهد باعث می شود بافت سلولیتی احیا شود و جریان خون کم کم در آن افزایش پیدا کند و کم کم با ورزش و رژیم غذایی مناسب سوزانده شود.این متخصص تغذیه ادامه می دهد: سلولیت بافت محکم و فشرده ای و حاوی مواد سمی و مولکول های آب است و مویرگ های خونی آن مسدود شده است و فقط در صورت احیای این سلول هاست که امکان سوزاندن آن وجود دارد و امکان ندارد که طی ۱۰ روز این چربی های سالانه از بین برود و حداقل یک کار فیزیکی ۲ تا۳ ماهه نیاز دارد تا از بین برود.از طرف دیگر استفاده مکرر از این دستگاه فشار زیادی به ستون مهره ها وارد می آورد و عضلات پشت فرد که هر بار با کمک دستگاه بالا می آید، در دراز مدت آسیب می بیند.

توصیه ما به همه کسانی که می خواهند شکم خود را کوچک کنند رعایت رژیم غذایی است. هیچ روشی وجود ندارد که در آن بتوان بدون رعایت رژیم غذایی شکم را کوچک کرد و ثابت نگه داشت. بنابراین رعایت رژیم غذایی همراه با فعالیت فیزیکی متناسب توصیه می شود. رژیم غذایی به تنهایی به کاهش یک لایه چربی از تمام بدن کمک می کند و برای کوچک کردن شکم نیز می توان با دراز و نشست به شیوه صحیح شکم را لاغر کرد.


کمربندهای لاغری
دکتر احمدزاده درباره انواع کمربندهای لاغری که در بازار به منظور لاغر شدن شکم تبلیغ می شوند توضیح می دهد: این کمربندها به ۳ شکل متفاوت در بازار عرضه می شوند. دسته ای از این کمربندها ویبره، بعضی حرارتی و بعضی ویبره-حرارتی هستند. در تبلیغات گفته می شود با استفاده روزانه نیم ساعت از این کمربندهای حرارتی می توان نیم کیلو گرم کاهش وزن و ۵/۲ سانتی متر کم شدن اندازه را به دست آورد. اما واقعیت این است که فرد به هنگام استفاده از این کمربندها ظاهرا کاهش اندازه پیدا می کند اما کاهش اندازه به علت از دست دادن آب بدن است نه چیز دیگر. دقت کنید که وقتی بافت چربی تبدیل به سلولیت می شود، سلولیت حاوی مولکول های آب است. این کمربندها باعث از بین رفتن آب بین سلول های چربی می شود و نه سوزاندن چربی. بنابراین از ذخیره چربی فرد کم نمی شود بلکه آب بدن خود را از دست می دهد. اغلب مصرف کنندگان این کمربندها تصور می کنند با تعریق دارند چربی می سوزانند در صورتی که تعریق فقط آب بدن را کاهش می دهد و نه چیز دیگر.کمربندهای ویبره هم جزو کمربندهای لاغری هستند. این کمربندها باعث کاهش اندازه در افراد می شود اما باز هم بافت چربی دست نخورده باقی می ماند و به هیچ عنوان از بین نمی رود. فقط متراکم و فشرده می شود.بافت چربی اصولا پفکی و حجیم است و ضربات وارده توسط کمربند ویبره متراکم تر و فشرده تر می شود. بنابراین بافت چربی کاملا ثابت است و دست نخورده باقی می ماند. این روش در افراد چاق که اضافه وزن و چربی زیادی دارند، باعث می شود چربی ها متراکم و فشرده شود و تبدیل به سلولیت شده و سوزاندن آن نیاز به فعالیت دشوارتری دارد. خوب است بدانید دستگاه هایی کار مکش را انجام می دهند که به وسیله آن سلولیت های مرده را فعال می کنند و با به جریان افتادن خون، بافت احیا می شود. سپس به فرد رژیم غذایی مناسب و فعالیت فیزیکی توصیه می شود تا سلولیت های مرده که حالا احیا شده اند، سوزانده شوند.نباید فراموش کرد که اصولا بافت های چربی در زنان و مردان متفاوت است.چاقی آقایان به اصطلاح سیبی شکل و چاقی خانم ها گلابی  شکل است. در آقایان سلول های چربی بزرگ تر است اما در خانم ها تعداد این سلول ها بیشتر است.به همین دلیل است که آقایان زودتر سایز کم می کنند و خانم ها دیرتر، از طرفی خانم ها زودتر چاق می شوند و آقایان دیرتر. خوب است بدانید دستگاه های لاغر کننده شکم برای آقایان زودتر جواب می دهد تا خانم ها و آقایان فاقد سلولیت هستند در حالی که خانم ها به دلیل وجود هورمون های زنانه سلولیت دارند.


ژل های لاغری
وی با اشاره به وجود ژل های لاغری در بازار اضافه می کند: ۲ دسته از این ژل ها در بازار وجود دارد، در یک دسته از این ژل ها مواد محرک وجود دارد که به افزایش جریان خون کمک می کند و بافت سلولیت را احیا می کند. دسته دیگر این ژل ها مواد لیپولیز کننده دارند.

این مواد در واقع چربی شکن هستند یعنی سلول های چربی را می شکنند و سلول های چربی بزرگ را کوچک می کنند. این کار کمک می کند که چربی زودتر بسوزد. اما این ژل ها هم حتما باید با رژیم غذایی و ورزش استفاده شود تا تاثیرگذار باشد. کسانی که از این ژل ها استفاده می کنند با رژیم غذایی و ورزش زودتر جواب می گیرند و موفق به آب شدن چربی های شکم خود می شوند. دقت کنید که این ژل ها باید دارای مجوز باشند زیرا در بازار ژل ها و کرم های متفاوتی وجود دارد که بیشتر آن ها فاقد مجوز هستند. درباره لیپوساکشن هم که سال ها پیش مد شده باید متذکر شد که این روش را برای همه افراد به هیچ عنوان توصیه نمی کنیم. لیپوساکشن برای فردی که به وزن مناسب رسیده و رژیم غذایی مناسبی دارد اما توده چربی متراکم و سفتی دارد، تجویز می شود و حتما باید با پزشک متخصص و مجرب در این زمینه مشورت شود. ابتدا باید با وکیوم سلول های چربی کوچک شوند، سپس به وسیله جراحی لیپوساکشن سلول های چربی خارج شوند و هر قدر سلول های چربی ریزتر باشند، عمل لیپوساکشن بهتر انجام می گیرد. توجه کنید که برای هر توده چربی عمل لیپوساکشن ضرورت ندارد و چربی های مرده و سلولیت که عمر زیادی دارند و با رژیم غذایی و ورزش از بین نمی روند را می توان با این جراحی درمان کرد.
 
 


داغ کن - کلوب دات کامکلوب هواداران سیمرغ

نظر خود را درباره این مطلب بگوئید...
blog comments powered by Disqus      خدمات زیبایی
رپورتاژ ویژه2-زیر متن همه صفحات-با زدن سوزن در گوش و بدن لاغری،اشتهای کم،اختلالات قائدگی و آکنه را درمان می کنیم
با زدن سوزن در گوش و بدن لاغری،اشتهای کم،اختلالات قائدگی و آکنه را درمان می کنیم

نكته مهمی كه افراد مبتلا به اضافه وزن در روند درمانی باید مدنظر قرار دهند این است كه نباید تعجیل بیش از حد در روند كاهش وزن داشته باشند زیرا اولا كاهش وزن بوسیله طب سوزنی با كمک خود بدن و هوشمند كردن بدن وایجاد سلامتی در ارگانهای بدن ایجاد می گردد...

رپورتاژ ویژه2-زیر متن همه صفحات-کاهش وزن،سایز و حذف چربی های موضعی اندام،افزایش حجم باسن به روشهای طبیعی و ماندگار
کاهش وزن،سایز و حذف چربی های موضعی اندام،افزایش حجم باسن به روشهای طبیعی و ماندگار

روش طب سوزنی مورد توجه دانشمندان کشور های مختلف قرار گرفته است و به عنوان روشی سالم برای کاهش وزن و حذف چربی های موضعی با بیشترین تاثیر و خصوصا برای درمان چاقی ناشی از اختلال عملکرد غدد تیروئید و هیپوفیز و ... شناخته شده است....

رپورتاژ ویژه2-زیر متن همه صفحات-جایگزین طبیعی در ليفتينگ و جوانسازی پوست،سفت شدن عضلات،گونه گذاری و افزایش حجم لب
جایگزین طبیعی در ليفتينگ و جوانسازی پوست،سفت شدن عضلات،گونه گذاری و افزایش حجم لب

لیفتینگ و برطرف کردن افتادگی پوست صورت،گونه گذاری طبیعی صورت،برطرف کردن چین و چروک صورت، خط عمیق اخم پیشانی و لبخند و خط دور لب،بزرگ کردن لب،جوش یا آکنه ی و جای آن ، تیرگی و گودی زیر چشم و پف زیر چشم، منافذ باز پوست،لک های صورت، غبغبهم اکنون در سیمرغ
 

سایر مطالب تناسب اندامسینما و موسیقی   
چهره های سینمایی-من ترلان پروانه 17 سال دارم!
من ترلان پروانه 17 سال دارم!

بازیگر جوان «گذر از رنج‌ها» درباره نقشش در سریال توضیح داد.
پیشنهادی برای سلامت و زیبایی
پیشنهادی برای سلامت و زیبایی-ماساژ درمانی ده روزه چگونه اثر می کند
ماساژ درمانی ده روزه چگونه اثر می کند

زمانیكه ماهیچه بیش از حد فعالیت دارد تجمع مواد زاید از جمله اسیدلاكتیك می تواند باعث درد، گرفتگی و حتی اسپاسم عضلات شود.خدمات زیبایی مدرن و سنتی
خدمات زيبايي مدرن و سنتي-لیفتینگ و جوانسازی چینی پوست صورت و گردن،سفت شدن عضلات،گونه گذاری و افزایش حجم لب +تصاویر
لیفتینگ و جوانسازی چینی پوست صورت و گردن،سفت شدن عضلات،گونه گذاری و افزایش حجم لب +تصاویر

با طب سوزنی سنتی چین عضلات در قسمتهای مختلف صورت نمایان می گردد.گود شدگی گونه ها را بهبود بخشیده ، چروک ها را کاهش دهد و پلک های افتاده را محکم و سفت نماید . هم چنین سوزنها گردش خون و تولید کلاژن را افزایش می دهد بنابراین ماهیچه ها را سفت نموده و چروکهای ریز را برطرف می نماید .

پربیننده های سبک زندگی
روابط دختر و پسر-11 کار مهمی که قبل از عروسی باید انجام دهید
11 کار مهمی که قبل از عروسی باید انجام دهید

آینده نگری بهترین راهنما است. حتی با وجود لذتی که از جشن عروسی خود بردم، ولی اگر قرار بود آن روز دوباره تکرار شود در بعضی از موارد تغییرات کوچکی را لحاظ خواهم کرد.پیشنهاد سیمرغ