|  کاربران آنلاین: 2850 نفر

نام گروه: اخبار مد و ستاره ها      تعداد بازدید: 6840

10 مدل از گران ترین و زیباترین الماس های جهان

10 مدل از گران ترین و زیباترین الماس های جهان
در اینجا می خواهیم نگاهی به با ارزش ترین سنگ های الماس و زیبایی بی نهایت و شکوه بی نظیر آنها بیاندازیم.

باید بدانید که هند به زادگاه الماس معروف است و تنها کشوری است که برای اولین بار سنگ های گرانبها را به رسمیت شناخته است .
در اینجا می خواهیم نگاهی به با ارزش ترین سنگ های الماس و زیبایی بی نهایت و شکوه بی نظیر آنها بیاندازیم.

1 - کوه نور
کوه نور به عنوان گران قیمت ترین الماس در جهان شناخته شده است. این سنگ 105 قیراط ( 21.6 گرم ) الماس دارد که  به زمان جنگ میان حاکمان مغول و فارس تعلق دارد. این سنگ به ابعاد 36.00 × 31.90 × 13.04 میلی متر اندازه گیری شده است. حاکمان بریتانیا آن را از طریق یک شرکت هند در شرق بریتانیا به دست آورده اند و آن را به تاج بریتانیا وصل کرده اند. این تاج در برج لندن نگهداری می شود و یک جاذبه توریستی معروف می باشد و ارزش کل آن ناشناخته است ، اما می توان گفت که تقریبا چیزی حدود 10 تا 13 میلیارد پوند تخمین زده شده است.

 
2 - سانسی Sancy
 سانسی یک الماس با قدمت صد ساله  است که از طریق نسلی از خانواده سلطنتی اروپا زنده مانده است. قبل از آن توسط یک قوم مغول شناخته شده بود .اما باید گفت این الماس از ابتدا و در اصل به هند تعلق داشته است . سانسی 55.23 قیراط ( 11.05 گرم ) الماس زرد روشن می باشد. 
سانسی به ارزش نه میلیون فرانک سوئیس (9.7 میلیون دلار ) در یک حراجی در ژنو در ماه می 2012 به حراج گذاشته شد . ماریه در مدیچی Marie de Medici ، ملکه و همسر هنری پنجم از 35 قیراط از این الماس ، در تاجگذاری اش در سال 1610 استفاده کرد .بعدها هم برای خرید آن یک پیشنهاد تلفنی توسط یک آدم  ناشناس در بازار از طریق مجلس پروس Prussia انجام گرفت و در نهایت توسط فروشندگان ساتبی Sotheby به عنوان یکی از جذاب ترین و عاشقانه ترین سنگهای قیمتی به حراج گذاشته شد.

 
3 - کولینان Cullinan
الماس کولینان 3,106,75  قیراط ( 621.35 گرم ) وزن دارد و به عنوان  بزرگترین و سنگین ترین الماس در جهان معرفی شده است. این سنگ گرانبها در اصل توسط یک مدیر ومهندس معدن کشف شد و در سال 1907 در زمان  شاه ادوارد هفتم استخراج گردید. بزرگترین قطعه از این جواهر 530.2 قیراط وزن دارد و از 9 قطعه الماس کوچکتر تشکیل شده است. دو قطعه  از آن به تاج بریتانیا چسبانده شده است. 
در این تصویر قطعاتی از این جواهر را می بینید که بخش گردنبند آن در دهلی نو و آویزی آن در گالری و موزه ی ملکه در کاخ باکینگهام در ماه می 2012 به معرض نمایش گذاشته شده است.

 
4 - الماس امید
الماسی به ارزش 350 میلیون دلار می باشد و احتمالا بهترین و شناخته شده ترین سنگ جواهر در جهان می باشد. این الماس 45.52 قیراط ( 9.10 گرم ) وزن دارد و در حال حاضر در موزه تاریخ طبیعی در واشنگتن واقع شده است.  این الماس تقریبا به  رنگ آبی به نظر می رسد اما در زیر نور ماوراء بنفش به قرمزی نزدیک می شود و باید گفت بیشتر به رنگ بنفش کبود می باشد وساختار بلوری آن باعث درخشش بیش از حد آن شده است . 
این الماس در قرن 17 توسط یک مسافر و تاجر فرانسوی فروخته شده بود و بعدها چندین بار در طول 200 سال دست به دست چرخید  و در نهایت در سال 1838 توسط یک سرمایه گذار انگلیسی خریده شد  و به هنری فیلیپ Henry Philip تعلق گرفت و دوباره  به هری وینستون Harry Winston تعلق یافت و در نهایت  در سال 1958 به موزه تاریخ طبیعی به فروش رسانده شد. گفته شده است این الماس بدبختی یا مصیبت را از افرادی که به آن نگاه می کنند دور می کند. 
 
 
5 - De Beer الماس صد ساله
این الماس بسیار زیبا به ارزش 100 میلیون دلار تخمین زده شده است و در معادن آفریقای جنوبی در سال 1986 کشف شده است. این الماس رنگ بنفش زیبایی دارد و در مراسم بزرگداشت 100 امین سالگرد بهره برداری از معادن کشف گردید و برای اولین بار 599 قیراط از آن در معرض نمایش گذاشته شد و شکل اصلی و فرم از هم جدا نشده ی آن در سال 1988 معرفی گردید. 
برش زدن این جواهر حدود 3 سال به طول انجامید و در نهایت 273.85 قیراط  از آن در فوریه  1991 به شکل قلب درآمد و برای چندین سال در برج لندن به نمایش گذاشته شد ، و در حال حاضر متعلق به یک بخش خصوصی در بریتانیا می باشد.

 
6 - گراف صورتی 
این سنگ چیزی حدود 24.78 قیراط دارد و حدود 60 سال به هری وینستون Harry Winston متعلق بوده است.  
در سال 2010 ، این سنگ صورتی رنگ بر روی یک حلقه پلاتین نصب شده بود و توسط ژنو ساتبی به فروش رسانده شد .در گزارشی که ازدیوید بنت David Bennett، مدیر بخش بین المللی طلا و جواهر گرفته شد او گفته است : من نمی توانم ارزش قیمتی بر روی این سنگ بگذارم چرا که این سنگ بسیار نادر است و در طول 50 سال فعالیت حرفه ایم تاکنون چنین سنگی ندیده بودم. 
اما درحال حاضر گراف پینک به عنوان یک الماس 46 میلیون دلاری تخمین زده شده است.

 
7 - استینمتز صورتی Steinmetz
این الماس 59.60 قیراط وزن دارد و بزرگترین الماس صورتی رنگ و فانتزی می باشد که توسط موسسه گوهرشناسی امریکا رتبه بندی شده است. Steinmetz استینمتز 59.60 قیراط ( 11.92 گرم ) وزن داشته و به ارزش 25 میلیون دلار تخمین زده شده است . این بزرگترین الماس شناخته شده با رنگ فانتزی می باشد. 
این سنگ در مراسم موناکو Monaco در ماه می سال 2003 به معرض نمایش گذاشته شد و سپس به موزه تاریخ طبیعی داده شد و همانطور که می بینید به گردن جینا الفمن Jenna Elfman مدل هالیووودی آویزان شد و اکنون در موزه ملی تاریخ طبیعی قرار دارد .

 
8 - گراف ویتل باچ Wittlsbach Graff
این عکس در سال 2008 در طول یک پیش نمایش مطبوعاتی در پاریس گرفته شد. این  الماس آبی رنگ  3006 قیراط وزن دارد و در حراج کریستی در ماه دسامبر سال 2008 در لندن به قیمت  24.3 میلیون دلار فروخته شد. 
این سنگ آبی دارای یک گذشته سلطنتی می باشد و در قرن 17 توسط پادشاه اسپانیا ، فیلیپ چهارم ، در جهیزیه دخترش به عنوان بخشی از جواهرات مربوط به تاج او قرار گرفت. بعدها این الماس توسط ویتل باچ Wittlsbach  در لندن بسیار زیبا برش زده شد و به نام خودش نام گذاری گردید.

 
9 - ژوزف آرشیدوک Archduke Joseph
این الماس در نوامبر 2012 به وزن 76.02 قیراط تخمین زده شد و گران ترین الماس بی رنگ می باشد.
این الماس در معادن هند کشف گردید و برای جوزف آگوست آرشیدوک Archduke Joseph اتریش، بزرگ ترین نوه ی امپراطور روم و پادشاه فرانسه برده شد. 
یک خریدار ناشناس در ژنو کریستی  در سال 2012 این سنگ را به قیمت 21.4 میلیون دلار خریداری کرد و اکنون بنا بر گزارشات قصد دارد آن را به موزه هدیه دهد.

 
10 - قلب بی پایان Heart of Eternity
این الماس به ارزش 16 میلیون دلار تخمین زده شده است. 27.64 قیراط ( 5.528 گرم ) وزن دارد و به رنگ آبی کبود می باشد .این الماس در معدن الماس در آفریقای جنوبی یافت شده است. 
بعدها این الماس در نمایشگاه "الماس ، هنر، تاریخ ، علوم " در رم در سال 2002 به معرض عموم گذاشته شد. داغ کن - کلوب دات کامکلوب هواداران سیمرغ

نظر خود را درباره این مطلب بگوئید...
blog comments powered by Disqus      محصولات ویژه لوتوس هزاره 
رپورتاژ ویژه-زیر متن همه صفحات-بهترین و بی ضرر ترین محصولات لاغری در 10 سال گذشته
بهترین و بی ضرر ترین محصولات لاغری در 10 سال گذشته

پدیده ای شگفت انگیز که شما با استفاده از آن ابتدا از کاهش سایزتان تعجب خواهید کرد تا از کاهش وزنتان....

رپورتاژ ویژه-زیر متن همه صفحات-اگر به دنبال هدیه مناسب برای دوستان و عزیزان خود می گردید کلیک کنید..
اگر به دنبال هدیه مناسب برای دوستان و عزیزان خود می گردید کلیک کنید..

بهترین محصولات آرایشی-خانگی-ورزشی و کادویی با تخفیف ویژه...

رپورتاژ ویژه-زیر متن همه صفحات-رفع ريزش قطعى مو
درمان قطعی ریزش موها و همچنین رویش مجدد

بهترین محصول آمریکایی برای رویش مجدد موها،توصیه شده توسط پزشکان و دارو سازان...

رپورتاژ ویژه-زیر متن همه صفحات-فقط در 45 روز بینی خود را به بهترین فرم درآورید..
فقط در 45 روز بینی خود را به بهترین فرم درآورید..

با اين محصول در كمتر از دو ماه بينى خود را خوش فرم كنيد،محصولى از اسپانیا،با این محصول بینی گوشتی خود را کوچک نمایید..

رپورتاژ ویژه-زیر متن همه صفحات-چگونه در 45 روز صورت خود را چاق کنیم(بهترین جایگزین ژل و بوتاکس)
چگونه در 45 روز صورت خود را چاق کنیم(بهترین جایگزین ژل و بوتاکس)

اگر می خواهید صورت زیبایی داشته باشید کلیک کنید.

رپورتاژ ویژه-زیر متن همه صفحات-چگونه بدون رژیم و ورزش وزن کم کنیم و چربی بسوزانیم؟؟
چگونه بدون رژیم و ورزش وزن کم کنیم و چربی بسوزانیم؟؟

راحت ترین و سرع ترین روش برای لاغر شدن را با ما تجربه کنید.      خدمات زیبایی
رپورتاژ ویژه2-زیر متن همه صفحات-توزیع مناسب چربی در سینه ها و باسن،تعادل وزن،جلوگیری از چاقی،دفع چربی،کالری و قند اضافی با گیاهان خاص
توزیع مناسب چربی در سینه ها و باسن،تعادل وزن،جلوگیری از چاقی،دفع چربی،کالری و قند اضافی با گیاهان خاص

یکی از تاثیرات این گیاه، تقویت قوام عضلات است و کمک می کند موزون تر و باریک اندام تر به نظر برسید و روزانه کالری بیشتری بسوزانید.....

رپورتاژ ویژه2-زیر متن همه صفحات-جراحی زیبایی لیزر لیپولیز و لیپو ساکشن شکم و جراحی سینه ها و اصلاح افتادگی
جراحی زیبایی لیزر لیپولیز و لیپو ساکشن شکم و جراحی سینه ها و اصلاح افتادگی

در این روش مایع مخصوصی (محلول تاموسنت) به داخل بافت تزریق شده وسپس چندسوراخ کوچک در پوست ایجاد میشود و با لوله های مخصوص , چربی و بافتهای خرد شده....

رپورتاژ ویژه2-زیر متن همه صفحات-بر طرف کردن جای زخم،لک ،منافذ باز و چروک های پوست، لیزر موهای زائد
بر طرف کردن جای زخم،لک ،منافذ باز و چروک های پوست، لیزر موهای زائد

این لیزر با سوزاندن کانال های ظریف و کم عمق در حد میکرون در لایه های پوست ایجاد می کند که پس از آن پوست خود را باز سازی می کند بطوری که کلاژن سازی موثری انجام می شود و رنگدانه های غیر عادی پوست کمتر می شود .هم اکنون در سیمرغ
 

سایر اخبار مد و ستاره ها
خدمات زیبایی مدرن و سنتی
پیشنهاد سیمرغ