|  کاربران آنلاین: 2633 نفر

نام گروه: اجتماعی     انتشار: 1390/02/05       تعداد بازدید: 6090

حواشی ازدواج پرماجرای نوه ملکه انگلیس

حواشی ازدواج پرماجرای نوه ملکه انگلیس
با نزدیک شدن به روز برگزاری مراسم ازدواج نوه ملکه انگلیس حواشی آن هم افزایش می یابد بطوریکه تیتر اصلی امروز رسانه های بریتایا دعوت نشدن مقام های اول سابق این کشور به عروسی ویلیام است.

 
آفتاب: با نزدیک شدن به روز برگزاری مراسم ازدواج نوه ملکه انگلیس حواشی آن هم افزایش می یابد بطوریکه تیتر اصلی امروز رسانه های بریتایا دعوت نشدن مقام های اول سابق این کشور به عروسی ویلیام است.

جدیدترین موضوع درباره ازدواج پرماجرای ویلیام و کیت مربوط به انتشار لیست میهمانان دعوت شده به مراسم ازدواج روز جمعه است. لیستی که در آن "تونی بلر" و "گوردون براون" نخست وزیران سابق انگلیس دیده نمی‌شوند و در عوض میهمانانانی با درجه سیاسی پائین تر آنهم از کشورهای دیگر به این مراسم دعوت شده‌اند.

یک هزار و 900 میهمان به مراسم ازدواج نوه ملکه انگلیس دعوت شده اند که در میان اسامی میهمنان نامی از "باراک اوباما" و همسرش میشل نیز دیده نمی‌شود. هنوز مشخص نیست که آیا "جرج بوش" رئیس‌جمهور سابق آمریکا به این مراسم دعوت شده یا خیر.

از میان یک هزار و 900 میهمان، 200 نفر را چهره‌های سیاسی معروف انگلیس و دیگر کشورهای جهان تشکیل می دهند.

از میان نخست وزیران اسبق انگلیس فقط بلر و براون هستند که به مراسم ازدواج ویلیام دعوت نشده‌‌اند و تمامی نخست‌وزیران اسبق این کشور از جمله "مارگارت تاچر" در این ضیافت حضور خواهند داشت.

بلر و همسرش روابط چندان خوبی با خاندان سلطنتی انگلیس ندارند و دلیل آن خودداری همسر بلر از ادعای احترام به ملکه بوده است.

سران کشورها و نخست‌وزیران اغلب کشورها به این مراسم دعوت شده‌اند، البته میهمان فقط شامل چهره‌های سیاسی نیستند و جمعی از هنرمندان، خوانندگان و ورزشکاران معروف از جمله "دیوید بکهام" نیز در ین مراسم ازدواج شرکت می‌کنند.

مراسم ازدواج نوه ملکه یکی از گران‌ترین عملیات‌های امنیتی دولت انگلیس است که حدود ۲۰ میلیون پوند برای مالیات‌دهندگان هزینه در بر خواهد داشت.

بر اساس این گزارش، با نزدیک شدن به روز برگزاری مراسم جشن ازدواج پرنس ویلیام، اقدامات امنیتی پلیس انگلیس نیز افزایش یافته و این در حالی است که چند گروه ضد جنگ تقاضای دریافت مجوز برای برپائی تظاهرات در روز جمعه آتی همزمان با برگزاری این مراسم کرده‌اند که البته دولت انگلیس به این درخواست‌ها پاسخ منفی داده است.

به گزارش فرارو، با توجه به اینکه روز ازدواج نوه ملکه (جمعه هفته آینده) و سه روز بعد از آن در انگلیس تعطیل عمومی خواهد بود، ماموران پلیس نیز برای انجام مسئولیت‌های خود در ایام تعطیل دو برابر روزهای معمول حقوق دریافت خواهند کرد.

علاوه بر اعضای خانواده سلطنتی و مقامات ارشد انگلیسی، سران بیش از ۵۰ کشور جهان نیز برای مراسم ازدواج ویلیام و کیت دعوت شده‌اند که تامین امنیت آنها هزینه‌های گزافی دارد.

این مراسم بطور مستقیم از شبکه های مختلف تلویزیونی پخش می شود و حدود دو میلیارد بیننده در سراسر جهان خواهد داشت. به همین دلیل پلیس انگلیس همه تلاش خود را به کار گرفته است تا چیزی را به شانس واگذار نکند و همه پیش‌بینی‌ها را انجام می‌دهد تا از هرگونه خرابکاری و حادثه ناگواری جلوگیری نماید. 

در حالی که هزینه‌های مستقیم این مراسم و از جمله تامین امنیت آن بیش از ۲۰ میلیون پوند برآورد می‌شود، برخی رسانه‌های انگلیس با توجه به تعطیل شدن چهار روزه انگلیس در ایام ازدواج نوه ملکه، گزارش داده‌اند که هزینه واقعی کل مراسم برای اقتصاد انگلیس حدود پنج میلیارد پوند خواهد بود. 

وليعهد بحرين مجبور شد انصراف دهد 

لندن - شيخ 'سلمان بن حمد آل خليفه' وليعهد بحرين كه از سوی خانواده سلطنتی انگليس برای مراسم عروسی پرنس ويليام دعوت شده بود، روز يكشنبه اعلام كرد كه نمی‌تواند در اين مراسم شركت كند.

به گزارش ايرنا، از ماه گذشته كه خبر دعوت از خاندان آل خليفه برای مراسم عروسی نوه ملكه در رسانه‌ها پخش شد، فعالان مدنی و مدافع حقوق بشر و بحرينی‌های مقيم انگليس بشدت به اين دعوت اعتراض كردند. 

معترضان تاكيد می‌كردند كه دعوت خانواده سلطنتی انگليس از اعضای خاندان آل‌خليفه كه در حال حاضر بشدت مردم خود را به خاطر دموكراسی‌خواهی سركوب می‌كنند، جای بسی تعجب و تاسف دارد. 

به گزارش رسانه‌های انگليس، وليعهد بحرين سرانجام روز يكشنبه اعلام كرد كه نمی‌تواند در مراسم ازدواج پرنس ويليام نوه ملكه انگليس با كيت ميدلتون كه قراراست روزجمعه اين هفته در لندن برگزار شود، شركت كند. 

شيخ سلمان با ابراز تاسف دليل تصميم خود را نا آرامی جاری در بحرين اعلام كرده و گفته است كه اميدوار بود اوضاع كشورش بهبود پيدا كند تا او بتواند در اين جشن و سرور شركت كند. 

وی در نامه‌ای به پرنس چارلز وليعهد انگليس و پدر داماد، با اشاره به گزارش‌هاي رسانه‌ها در مورد احتمال حضور وی در مراسم عروسی سلطنتی نوشته است: رسانه‌ها تلاش می‌كردند از شركت بالقوه من در اين مراسم به عنوان بهانه و ابزاری برای مطرح كردن مطالب ديگری درباره بحرين استفاده كنند و من شخصا از اين موضوع ناراحت و متاسف هستم. 

شبكه خبري 'بی بی سی' با اشاره به انصراف وليعهد بحرين از حضور در مراسم عروسی نوه ملكه، گفت: خانواده سلطنتی انگليس بطور علنی مطلبی در اين باره نگفته‌اند ولی احتمالا بايد از انصرف شيخ سلمان خوشحال باشند چون حضور وليعهد بحرين می‌توانست مسائل حاشيه‌ای برای اين مراسم ايجاد كند. 

'پيتر تاتچل' يكی از فعالان حقوق بشری انگليس كه از جمله مخالفان دعوت از وليعهد بحرين و برخی ديگر از مقامات خارجی براي مراسم عروسی سلطنتی بود، گفت: فهرست مهمانان اين مراسم نشان داد كه خانواده سلطنتی انگليس حساسيت مسائل حقوق بشری را ناديده گرفته است. 

وی افزود: ظاهرا ملكه انگليس مسائل مربوط به خانواده‌های سلطنتی را مهمتر از مسائل حقوق بشری می‌داند و ارزش‌های انسانی مدرن و ليبرال جامعه انگليس را درک نمی‌كند.  
 
گردآوری:گروه خبر سيمرغ
منبع:aftabnews.com

 
داغ کن - کلوب دات کامکلوب هواداران سیمرغ

نظر خود را درباره این مطلب بگوئید...
blog comments powered by Disqus      محصولات ویژه لوتوس هزاره 
رپورتاژ ویژه-زیر متن همه صفحات-بهترین و بی ضرر ترین محصولات لاغری در 10 سال گذشته
بهترین و بی ضرر ترین محصولات لاغری در 10 سال گذشته

پدیده ای شگفت انگیز که شما با استفاده از آن ابتدا از کاهش سایزتان تعجب خواهید کرد تا از کاهش وزنتان....

رپورتاژ ویژه-زیر متن همه صفحات-اگر به دنبال هدیه مناسب برای دوستان و عزیزان خود می گردید کلیک کنید..
اگر به دنبال هدیه مناسب برای دوستان و عزیزان خود می گردید کلیک کنید..

بهترین محصولات آرایشی-خانگی-ورزشی و کادویی با تخفیف ویژه...

رپورتاژ ویژه-زیر متن همه صفحات-رفع ريزش قطعى مو
درمان قطعی ریزش موها و همچنین رویش مجدد

بهترین محصول آمریکایی برای رویش مجدد موها،توصیه شده توسط پزشکان و دارو سازان...

رپورتاژ ویژه-زیر متن همه صفحات-فقط در 45 روز بینی خود را به بهترین فرم درآورید..
فقط در 45 روز بینی خود را به بهترین فرم درآورید..

با اين محصول در كمتر از دو ماه بينى خود را خوش فرم كنيد،محصولى از اسپانیا،با این محصول بینی گوشتی خود را کوچک نمایید..

رپورتاژ ویژه-زیر متن همه صفحات-چگونه در 45 روز صورت خود را چاق کنیم(بهترین جایگزین ژل و بوتاکس)
چگونه در 45 روز صورت خود را چاق کنیم(بهترین جایگزین ژل و بوتاکس)

اگر می خواهید صورت زیبایی داشته باشید کلیک کنید.

رپورتاژ ویژه-زیر متن همه صفحات-چگونه بدون رژیم و ورزش وزن کم کنیم و چربی بسوزانیم؟؟
چگونه بدون رژیم و ورزش وزن کم کنیم و چربی بسوزانیم؟؟

راحت ترین و سرع ترین روش برای لاغر شدن را با ما تجربه کنید.      خدمات زیبایی
رپورتاژ ویژه2-زیر متن همه صفحات-توزیع مناسب چربی در سینه ها و باسن،تعادل وزن،جلوگیری از چاقی،دفع چربی،کالری و قند اضافی با گیاهان خاص
توزیع مناسب چربی در سینه ها و باسن،تعادل وزن،جلوگیری از چاقی،دفع چربی،کالری و قند اضافی با گیاهان خاص

یکی از تاثیرات این گیاه، تقویت قوام عضلات است و کمک می کند موزون تر و باریک اندام تر به نظر برسید و روزانه کالری بیشتری بسوزانید.....

رپورتاژ ویژه2-زیر متن همه صفحات-جراحی زیبایی لیزر لیپولیز و لیپو ساکشن شکم و جراحی سینه ها و اصلاح افتادگی
جراحی زیبایی لیزر لیپولیز و لیپو ساکشن شکم و جراحی سینه ها و اصلاح افتادگی

در این روش مایع مخصوصی (محلول تاموسنت) به داخل بافت تزریق شده وسپس چندسوراخ کوچک در پوست ایجاد میشود و با لوله های مخصوص , چربی و بافتهای خرد شده....

رپورتاژ ویژه2-زیر متن همه صفحات-بر طرف کردن جای زخم،لک ،منافذ باز و چروک های پوست، لیزر موهای زائد
بر طرف کردن جای زخم،لک ،منافذ باز و چروک های پوست، لیزر موهای زائد

این لیزر با سوزاندن کانال های ظریف و کم عمق در حد میکرون در لایه های پوست ایجاد می کند که پس از آن پوست خود را باز سازی می کند بطوری که کلاژن سازی موثری انجام می شود و رنگدانه های غیر عادی پوست کمتر می شود .هم اکنون در سیمرغ
 

سایر اخبار اجتماعیتازه ترین اخبار
گزارش-پاسخ شهرداری تهران به نامه وزارت کار
پاسخ شهرداری تهران به نامه وزارت کار

شهرداری تهران در پاسخ به نامه وزارت کار اعلام کرد؛ هیچگونه دستورا‌لعمل و یا بخشنامه‌ای مبنی بر تفکیک جنسیتی در شهرداری تهران وجود ندارد.

خدمات زیبایی مدرن و سنتی
پیشنهاد سیمرغ