|  کاربران آنلاین: 1362 نفر

نام گروه: زیر ذره بین!      انتشار: 1391/05/24       تعداد بازدید: 496

سرانجام پرونده های فساد مالی جریان انحرافی چه می شود؟

سرانجام پرونده های فساد مالی
"جریان انحرافی سعی دارد تا گلوگاه های اقتصادی کشور را در اختیار بگیرد." این جمله ای است که مدت هاست سیاسیون و اقتصادی ها در خصوص آن هشدار می دهند. هشدار هایی که با رونمایی شدن تخلفات اقتصادی جریان انحرافی رنگ و بوی جدی تری به خود می گیرند. از اختلاس بزرگ 3 هزار میلیاردی گرفته تا ... "جریان انحرافی سعی دارد تا گلوگاه های اقتصادی کشور را در اختیار بگیرد." این جمله ای  است که مدت هاست سیاسیون و اقتصادی ها در خصوص آن هشدار می دهند.

هشدار هایی که با رونمایی شدن تخلفات اقتصادی جریان انحرافی رنگ و بوی جدی تری به خود می گیرند. از اختلاس بزرگ 3 هزار میلیاردی گرفته تا فساد مالی در برخی سازمان ها و شرکت های کوچکتر ، در  همه جا به نوعی  رد پای جریان انحرافی  دیده شد تا جایی که بسیاری از سیاسیون نسبت به این جریان  فعالیت هایش لب به انتقاد گشودند.

هشدارها در ماجرای فساد بزرگ با نکی اما تا آنجا پیش رفت که بسیاری از بهارستان نشین ها به طور مستقیم به جریان انحرافی اشاره کردند.

علی رضا زاکانی عضو فراکسیون اصول گرایان مجلس  در آن روزها معتقد بود، جریان انحرافی بر اقتصاد کشور چنبره زده است.

 از دیدگاه وی "این جریان از سوی شرکت امیر منصور آریا که سه سال گذشته فوت شده و توسط فردی به نام خسروی اداره می‌شود از فرصت بنگاه‌های زود بازده و همچنین از فضای اصل 44 خوب استفاده کردند و از این طریق چندین هزار میلیارد تسهیلات بانکی دریافت کردند"

زاکانی همچنین اعتقاد داشت: جریان انحرافی از دولت جدا است. ولی این جریان به شدت بر اقتصاد کشور چنبره زده و در حال سوء استفاده از قانون اصل 44 است.

این انتقاد ها و اعتراضات نسبت به حلقه نزدیک یاران دولت همچنان ادامه دار شد تا اینکه در خرداد ماه سال گذشته یک تخلف جدید از جریان انحرافی رونمایی شد.این بار قاچاق سیگار، پرونده جدید اقتصادی جریان انحرافی به شمار می رفت.

در همان روزها، حسین اسلامی نماینده مردم زرندیه در مجلس هشتم بررسی ارتباط پرونده سیگار مارلبرو و جریان انحرافی در کمیسیون اصل 90 قاچاق کالا را یکی از معضلات در نظام اقتصادی عنوان کرد و گفت: وارد کنندگان سیگار مارلبرو می بایست طبق قانون 10 میلیارد تومان عوارض دولتی بپردازند اما چون به صورت قاچاق سود بیشتری عایدشان می شود این واردات به صورت غیر قانونی و قاچاق انجام می شود.

سخنگوی کمیسیون اصل 90 با اشاره به پرونده نماینده مادام العمر شرکت فیلیپ موریس در کمیسیون اصل 90 تصریح کرد: بعد از پیگیری های کمیسیون ثبت شرکتی به نام انتظار ایرانیان محرز شده که براساس اسناد و مدارک موجود در کمیسیون ردپای یکی از افراد تشکیلات مشایی در آن مشاهده شده است.

وی با بیان اینکه شرکت فوق الذکر فاقد مجوز می باشد، خاطرنشان کرد: کمیسیون به صورت جدی پرونده مربوطه را بررسی کرده و گزارش ارتباط قاچاق سیگار مارلبرو با جریان انحرافی به مردم داده می شود و جلوی اخلال در اقتصاد کشور گرفته خواهد شد.

حالا اما با گذشت بیش از یک سال از این پرونده، این بار یک مجلس نهمی درباره قاچاق سیگار و نقش نزدیکان رئیس دفتر جنجالی رئیس جمهور سخن گفته ، تا حضور این جریان در اقتصاد کشور بیشتر رونمایی شود.

محمد علی پور مختار رییس کمیسیون اصل نود مجلس با اشاره به پرونده قاچاق سیگار مارلبرو در کمیسیون اصل ۹۰ و احتمال دخالت یکی از مسئولین ارشد دولتی در این پرونده اشاره کرد و افزود: پرونده سیگار مارلبرو از مجلس هشتم همچنان جاری است و هنوز جمع نشده است و جز پرونده های جاری است  که به نتیجه خواهد رسید.
 
پورمختار خاطرنشان کرد: این پرونده باید در کمیسیون مطرح شود و آخرین وضعیتش مشخص شود و سپس اطلاع رسانی خواهد شد.
 
وی در خاتمه گفت: پرونده هایی  که همچنان در کمیسیون اصل نودم در جریان هستند ، پس از حصول نتیجه اطلاع رسانی خواهند شد و این موارد شامل پرونده های شکایات مطرح شده از رییس دفتر رییس جمهور هم می باشد .

به این ترتیب به نظر می رسد، هشدارها در خصوص فعالیت های اقتصادی جریان انحرافی کاملا جدی است  و این جریان که از پایگاه مردمی برخوردار نیست و در سیاست کشور نیز جایی ندارد، سعی دارد با در دست گرفتن اقتصاد کشور، از طریق ثروت برای خود مشروعیت ایجاد کند.

باید منتظر ماند و دید تکیف این پرونده های فساد اقتصادی در مجلس نهم به کجا خواهد رسید و آیا مجلس نهم اقدام عملی برای قضایی شدن این پرونده ها انجام خواهد داد یا خیر؟
گردآوری: گروه خبر سیمرغ
منبع: shafaf.ir
داغ کن - کلوب دات کامکلوب هواداران سیمرغ

نظر خود را درباره این مطلب بگوئید...
blog comments powered by Disqus      محصولات ویژه لوتوس هزاره 
رپورتاژ ویژه-زیر متن همه صفحات-بهترین و بی ضرر ترین محصولات لاغری در 10 سال گذشته
بهترین و بی ضرر ترین محصولات لاغری در 10 سال گذشته

پدیده ای شگفت انگیز که شما با استفاده از آن ابتدا از کاهش سایزتان تعجب خواهید کرد تا از کاهش وزنتان....

رپورتاژ ویژه-زیر متن همه صفحات-اگر به دنبال هدیه مناسب برای دوستان و عزیزان خود می گردید کلیک کنید..
اگر به دنبال هدیه مناسب برای دوستان و عزیزان خود می گردید کلیک کنید..

بهترین محصولات آرایشی-خانگی-ورزشی و کادویی با تخفیف ویژه...

رپورتاژ ویژه-زیر متن همه صفحات-رفع ريزش قطعى مو
درمان قطعی ریزش موها و همچنین رویش مجدد

بهترین محصول آمریکایی برای رویش مجدد موها،توصیه شده توسط پزشکان و دارو سازان...

رپورتاژ ویژه-زیر متن همه صفحات-فقط در 45 روز بینی خود را به بهترین فرم درآورید..
فقط در 45 روز بینی خود را به بهترین فرم درآورید..

با اين محصول در كمتر از دو ماه بينى خود را خوش فرم كنيد،محصولى از اسپانیا،با این محصول بینی گوشتی خود را کوچک نمایید..

رپورتاژ ویژه-زیر متن همه صفحات-چگونه در 45 روز صورت خود را چاق کنیم(بهترین جایگزین ژل و بوتاکس)
چگونه در 45 روز صورت خود را چاق کنیم(بهترین جایگزین ژل و بوتاکس)

اگر می خواهید صورت زیبایی داشته باشید کلیک کنید.

رپورتاژ ویژه-زیر متن همه صفحات-چگونه بدون رژیم و ورزش وزن کم کنیم و چربی بسوزانیم؟؟
چگونه بدون رژیم و ورزش وزن کم کنیم و چربی بسوزانیم؟؟

راحت ترین و سرع ترین روش برای لاغر شدن را با ما تجربه کنید.      خدمات زیبایی
رپورتاژ ویژه2-زیر متن همه صفحات-توزیع مناسب چربی در سینه ها و باسن،تعادل وزن،جلوگیری از چاقی،دفع چربی،کالری و قند اضافی با گیاهان خاص
توزیع مناسب چربی در سینه ها و باسن،تعادل وزن،جلوگیری از چاقی،دفع چربی،کالری و قند اضافی با گیاهان خاص

یکی از تاثیرات این گیاه، تقویت قوام عضلات است و کمک می کند موزون تر و باریک اندام تر به نظر برسید و روزانه کالری بیشتری بسوزانید.....

رپورتاژ ویژه2-زیر متن همه صفحات-جراحی زیبایی لیزر لیپولیز و لیپو ساکشن شکم و جراحی سینه ها و اصلاح افتادگی
جراحی زیبایی لیزر لیپولیز و لیپو ساکشن شکم و جراحی سینه ها و اصلاح افتادگی

در این روش مایع مخصوصی (محلول تاموسنت) به داخل بافت تزریق شده وسپس چندسوراخ کوچک در پوست ایجاد میشود و با لوله های مخصوص , چربی و بافتهای خرد شده....

رپورتاژ ویژه2-زیر متن همه صفحات-بر طرف کردن جای زخم،لک ،منافذ باز و چروک های پوست، لیزر موهای زائد
بر طرف کردن جای زخم،لک ،منافذ باز و چروک های پوست، لیزر موهای زائد

این لیزر با سوزاندن کانال های ظریف و کم عمق در حد میکرون در لایه های پوست ایجاد می کند که پس از آن پوست خود را باز سازی می کند بطوری که کلاژن سازی موثری انجام می شود و رنگدانه های غیر عادی پوست کمتر می شود .هم اکنون در سیمرغ
 

سایر زیر ذره بین هاتازه ترین اخبار
اقتصادی-قیمت ارز, طلا و سکه 93/02/27
آخرین قیمت سکه، طلا و ارز

آخرین قیمت سکه، طلا و ارز : جدول قیمت انواع سکه و ارز در بازار منتشر شد.

خدمات زیبایی مدرن و سنتی
پیشنهاد سیمرغ