|  کاربران آنلاین: 6039 نفر

نام گروه: زیر ذره بین!      انتشار: 1391/05/24       تعداد بازدید: 603

سرانجام پرونده های فساد مالی جریان انحرافی چه می شود؟

سرانجام پرونده های فساد مالی
"جریان انحرافی سعی دارد تا گلوگاه های اقتصادی کشور را در اختیار بگیرد." این جمله ای است که مدت هاست سیاسیون و اقتصادی ها در خصوص آن هشدار می دهند. هشدار هایی که با رونمایی شدن تخلفات اقتصادی جریان انحرافی رنگ و بوی جدی تری به خود می گیرند. از اختلاس بزرگ 3 هزار میلیاردی گرفته تا ... "جریان انحرافی سعی دارد تا گلوگاه های اقتصادی کشور را در اختیار بگیرد." این جمله ای  است که مدت هاست سیاسیون و اقتصادی ها در خصوص آن هشدار می دهند.

هشدار هایی که با رونمایی شدن تخلفات اقتصادی جریان انحرافی رنگ و بوی جدی تری به خود می گیرند. از اختلاس بزرگ 3 هزار میلیاردی گرفته تا فساد مالی در برخی سازمان ها و شرکت های کوچکتر ، در  همه جا به نوعی  رد پای جریان انحرافی  دیده شد تا جایی که بسیاری از سیاسیون نسبت به این جریان  فعالیت هایش لب به انتقاد گشودند.

هشدارها در ماجرای فساد بزرگ با نکی اما تا آنجا پیش رفت که بسیاری از بهارستان نشین ها به طور مستقیم به جریان انحرافی اشاره کردند.

علی رضا زاکانی عضو فراکسیون اصول گرایان مجلس  در آن روزها معتقد بود، جریان انحرافی بر اقتصاد کشور چنبره زده است.

 از دیدگاه وی "این جریان از سوی شرکت امیر منصور آریا که سه سال گذشته فوت شده و توسط فردی به نام خسروی اداره می‌شود از فرصت بنگاه‌های زود بازده و همچنین از فضای اصل 44 خوب استفاده کردند و از این طریق چندین هزار میلیارد تسهیلات بانکی دریافت کردند"

زاکانی همچنین اعتقاد داشت: جریان انحرافی از دولت جدا است. ولی این جریان به شدت بر اقتصاد کشور چنبره زده و در حال سوء استفاده از قانون اصل 44 است.

این انتقاد ها و اعتراضات نسبت به حلقه نزدیک یاران دولت همچنان ادامه دار شد تا اینکه در خرداد ماه سال گذشته یک تخلف جدید از جریان انحرافی رونمایی شد.این بار قاچاق سیگار، پرونده جدید اقتصادی جریان انحرافی به شمار می رفت.

در همان روزها، حسین اسلامی نماینده مردم زرندیه در مجلس هشتم بررسی ارتباط پرونده سیگار مارلبرو و جریان انحرافی در کمیسیون اصل 90 قاچاق کالا را یکی از معضلات در نظام اقتصادی عنوان کرد و گفت: وارد کنندگان سیگار مارلبرو می بایست طبق قانون 10 میلیارد تومان عوارض دولتی بپردازند اما چون به صورت قاچاق سود بیشتری عایدشان می شود این واردات به صورت غیر قانونی و قاچاق انجام می شود.

سخنگوی کمیسیون اصل 90 با اشاره به پرونده نماینده مادام العمر شرکت فیلیپ موریس در کمیسیون اصل 90 تصریح کرد: بعد از پیگیری های کمیسیون ثبت شرکتی به نام انتظار ایرانیان محرز شده که براساس اسناد و مدارک موجود در کمیسیون ردپای یکی از افراد تشکیلات مشایی در آن مشاهده شده است.

وی با بیان اینکه شرکت فوق الذکر فاقد مجوز می باشد، خاطرنشان کرد: کمیسیون به صورت جدی پرونده مربوطه را بررسی کرده و گزارش ارتباط قاچاق سیگار مارلبرو با جریان انحرافی به مردم داده می شود و جلوی اخلال در اقتصاد کشور گرفته خواهد شد.

حالا اما با گذشت بیش از یک سال از این پرونده، این بار یک مجلس نهمی درباره قاچاق سیگار و نقش نزدیکان رئیس دفتر جنجالی رئیس جمهور سخن گفته ، تا حضور این جریان در اقتصاد کشور بیشتر رونمایی شود.

محمد علی پور مختار رییس کمیسیون اصل نود مجلس با اشاره به پرونده قاچاق سیگار مارلبرو در کمیسیون اصل ۹۰ و احتمال دخالت یکی از مسئولین ارشد دولتی در این پرونده اشاره کرد و افزود: پرونده سیگار مارلبرو از مجلس هشتم همچنان جاری است و هنوز جمع نشده است و جز پرونده های جاری است  که به نتیجه خواهد رسید.
 
پورمختار خاطرنشان کرد: این پرونده باید در کمیسیون مطرح شود و آخرین وضعیتش مشخص شود و سپس اطلاع رسانی خواهد شد.
 
وی در خاتمه گفت: پرونده هایی  که همچنان در کمیسیون اصل نودم در جریان هستند ، پس از حصول نتیجه اطلاع رسانی خواهند شد و این موارد شامل پرونده های شکایات مطرح شده از رییس دفتر رییس جمهور هم می باشد .

به این ترتیب به نظر می رسد، هشدارها در خصوص فعالیت های اقتصادی جریان انحرافی کاملا جدی است  و این جریان که از پایگاه مردمی برخوردار نیست و در سیاست کشور نیز جایی ندارد، سعی دارد با در دست گرفتن اقتصاد کشور، از طریق ثروت برای خود مشروعیت ایجاد کند.

باید منتظر ماند و دید تکیف این پرونده های فساد اقتصادی در مجلس نهم به کجا خواهد رسید و آیا مجلس نهم اقدام عملی برای قضایی شدن این پرونده ها انجام خواهد داد یا خیر؟
گردآوری: گروه خبر سیمرغ
منبع: shafaf.ir
داغ کن - کلوب دات کامکلوب هواداران سیمرغ

نظر خود را درباره این مطلب بگوئید...
blog comments powered by Disqus      خدمات زیبایی
رپورتاژ ویژه2-زیر متن همه صفحات-با زدن سوزن در گوش و بدن لاغری،اشتهای کم،اختلالات قائدگی و آکنه را درمان می کنیم
با زدن سوزن در گوش و بدن لاغری،اشتهای کم،اختلالات قائدگی و آکنه را درمان می کنیم

نكته مهمی كه افراد مبتلا به اضافه وزن در روند درمانی باید مدنظر قرار دهند این است كه نباید تعجیل بیش از حد در روند كاهش وزن داشته باشند زیرا اولا كاهش وزن بوسیله طب سوزنی با كمک خود بدن و هوشمند كردن بدن وایجاد سلامتی در ارگانهای بدن ایجاد می گردد...

رپورتاژ ویژه2-زیر متن همه صفحات-اکنون ردیف کردن و سفید شدن دندان ها،اصلاح خط لبخند و لثه با لیزر دندانپزشکی در کمترین زمان
اکنون ردیف کردن و سفید شدن دندان ها،اصلاح خط لبخند و لثه با لیزر دندانپزشکی در کمترین زمان

بر طرف کردن بد رنگی و سفید کردن دندان ها،اصلاح خط خنده و لبخند لثه ای،ردیف شدن دندان ها بدون ارتودنسی،بستن فاصله دندانی و کوتاه یا بلند کردن ارتفاع دندان و غیره با لیزر دندانپزشکی بدون خونریزی و درد ...

رپورتاژ ویژه2-زیر متن همه صفحات-کاهش وزن،سایز و حذف چربی های موضعی اندام،افزایش حجم باسن به روشهای طبیعی و ماندگار
کاهش وزن،سایز و حذف چربی های موضعی اندام،افزایش حجم باسن به روشهای طبیعی و ماندگار

روش طب سوزنی مورد توجه دانشمندان کشور های مختلف قرار گرفته است و به عنوان روشی سالم برای کاهش وزن و حذف چربی های موضعی با بیشترین تاثیر و خصوصا برای درمان چاقی ناشی از اختلال عملکرد غدد تیروئید و هیپوفیز و ... شناخته شده است....

رپورتاژ ویژه2-زیر متن همه صفحات-جایگزین طبیعی در ليفتينگ و جوانسازی پوست،سفت شدن عضلات،گونه گذاری و افزایش حجم لب
جایگزین طبیعی در ليفتينگ و جوانسازی پوست،سفت شدن عضلات،گونه گذاری و افزایش حجم لب

لیفتینگ و برطرف کردن افتادگی پوست صورت،گونه گذاری طبیعی صورت،برطرف کردن چین و چروک صورت، خط عمیق اخم پیشانی و لبخند و خط دور لب،بزرگ کردن لب،جوش یا آکنه ی و جای آن ، تیرگی و گودی زیر چشم و پف زیر چشم، منافذ باز پوست،لک های صورت، غبغب

رپورتاژ ویژه2-زیر متن همه صفحات-راه های طبیعی و کاربردی بزرگ کردن،فرم دادن و تغییر سایز سینه ها با همکاری غدد بدن
راه های طبیعی و کاربردی بزرگ کردن،فرم دادن و تغییر سایز سینه ها با همکاری غدد بدن

بر اساس طب چینی، سالم و بدون مشکل بودن فرم و ظاهر و اندازه سینه ها به طور عمده از دیدگاه فیزیولوزیکی به عملکرد طبیعی کلیه ها، طحال و کبد با هورمون های جنسی، تغذیه مورد نیاز و ذهن بستگی دارد. دلیل کوچکی، آویزان بودن و کوچک شدن...

رپورتاژ ویژه2-زیر متن همه صفحات-توزیع مناسب چربی در سینه ها و باسن،تعادل وزن،جلوگیری از چاقی،دفع چربی،کالری و قند اضافی با گیاهان خاص
توزیع مناسب چربی در سینه ها و باسن،تعادل وزن،جلوگیری از چاقی،دفع چربی،کالری و قند اضافی با گیاهان خاص

یکی از تاثیرات این گیاه، تقویت قوام عضلات است و کمک می کند موزون تر و باریک اندام تر به نظر برسید و روزانه کالری بیشتری بسوزانید.....هم اکنون در سیمرغ
 

سایر زیر ذره بین هاتازه ترین اخبار
گیشه خبری-امروز به روایت روزنامه ها 93/09/03 + تصاویر
امروز به روایت روزنامه ها 93/09/03 + تصاویر

عناوین برخی روزنامه های صبح 03 آذر ماه در زیر آمده است:پیشنهادی برای سلامت و زیبایی
پیشنهادی برای سلامت و زیبایی-راه حلی برای ارتقا بهداشت دهان و دندان - به زودی در ایران
راه حلی برای ارتقا بهداشت دهان و دندان - به زودی در ایران

چطور مطمئن شوید که همیشه به بهترین شکل از دندان های خود مراقبت می کنید؟خدمات زیبایی مدرن و سنتی
خدمات زيبايي مدرن و سنتي-کاهش وزن،سایز و حذف چربی های موضعی اندام،افزایش حجم باسن به روشهای طبیعی و ماندگار
کاهش وزن،سایز و حذف چربی های موضعی اندام،افزایش حجم باسن به روشهای طبیعی و ماندگار

روش کاهش وزن به وسیله طب سوزنی و کت گوت برای انواع چاقی و خصوصا برای کسانی که اندامی متناسب و کشیده می خواهند و نیز باستی چربی های موضعی مثل باسن، ران پا،شکم و پهلو و سینه ها از بین برود، بسیار موثر است.


پیشنهاد سیمرغ