|  کاربران آنلاین: 1008 نفر

نام گروه: سایر ورزشی ها     انتشار: 1392/05/12     تعداد بازدید: 382

بسکتبالیست‌های ایران کره‌ را شکست دادند

بسکتبال ایران
تیم ملی بسکتبال ایران در دومین دیدار خود در جام ملتهای آسیا توانست کره را از پیش رو بر دارد.

تیم ملی بسکتبال ایران در دومین دیدارش از مرحله گروهی رقابت‌های قهرمانی آسیا به مصاف کره‌جنوبی رفت و با عملکردی خوب 76 بر 65 به پیروزی رسید و دومین بردش در این مسابقات را جشن گرفت. ایران هم اکنون تنها تیم بدون باخت گروه C است و فردا باید به مصاف چین برود.

*کوارتر نخست: 18 بر 15 ایران

بچیروویچ دوباره ترکیب اصلی‌اش را وارد میدان کرد. مهدی کامرانی، حامد آفاق، صمد نیکخواه‌بهرامی، اوشین ساهاکیان و حامد حدادی وارد میدان شدند و از همان ابتدا توپ و میدان را در اختیار گرفتند و با پرتاب آزاد حامد حدادی به امتیاز رسیدند.

ایران با استفاده از قامت اوشین ساهاکیان و حامد حدادی در زیر سبد به دنبال امتیاز بود و کره‌ای‌ها از همان ابتدا به دنبال استفاده از حمله‌های سرعتی بودند. دو تیم در دفاع خوب کار می‌کردند اما بازهم قدرت زیر سبد ایران فرصت را برای شاگردان بچیروویچ ایجاد می‌کرد تا امتیازآوری کنند. ایران 7 بر 4 از حریف شرقی‌اش پیش بود. ایران دفاع خوبی داشت و توپ‌ربایی‌های آفاق و کامرانی عرصه را بر حریف تنگ‌تر می‌کرد.

در ادامه کُره رو به پرتاب سه امتیازی آورد. دفاع نفر به نفر کُره نیز خط حمله ایران را تحت فشار قرار می‌داد. کره‌ای‌ها با سرعت زیاد از بازیکنان ایران خطا می‌گرفتند و فاصله امتیازی را کم می‌کردند. ایران 13 بر 9 پیش بود اما کره‌ای‌ها همچنان فشارش را افزایش می‌داد.

اصغر کاردوست نخستین بازیکن ایران بود که از روی نیمکت وارد میدان شد. او جای حامد حدادی را گرفت و عملکرد خوبی نیز داشت. در ادامه روزبه ارغوان و جواد داوری نیز وارد میدان شدند و در سه دقیقه مانده به پایان کوارتر نخست برابر کره‌ای‌ها ایستادند و امتیازآوری آنها را متوقف کردند. ایران در نهایت این کوارتر را 18 بر 15 به سود خود به پایان رساند.

*کوارتر دوم:16 بر 12 کره‌جنوبی

کواتر دوم مسابقه با امتیازآوری کره‌ای‌ها آغاز شد. کره دفاع خود را تقویت کرده بود و اجازه امتیازآوری به ایران نمی‌داد و بالاخره توانست برای نخستین بار در جریان بازی از ایران پیش بیفتند. نتیجه بازی 19 بر 18 به سود کره شد و بچیروویچ برای شاگردانش زمان استراحت گرفت. با بازگشت دوباره بازیکنان به میدان ایران کارش را سرعتی ادامه داد و همان ابتدا با امتیاز کاپیتان تیم ملی دوباره از حریفش پیش افتاد. اسلم دانک حامد حدادی نیز عملکرد تیمی ایران را کامل کرد و دوباره فاصله امتیازی به سود ایران افزایش پیدا کرد اما طولی نکشید که بازهم ایران اسیر دفاع کره شد.

در ادامه کره سیستم دفاعی‌اش را نفر به نفر کرد که جواب داد و با استفاده از ضد حمله‌های سریع فاصله را کاهش داد. دو تیم پایاپای کار می‌کردند و تنها 5 دقیقه به پایان نیمه نخست باقی مانده بود. با اینکه فاصله امتیاز بسیار کم بود بچیروویچ به طور مقطعی بازیکنانش را تغییر می‌داد و از اکثر ملی پوشانش استفاده می‌کرد. در حالی که ایران سعی داشت بازی را آرام‌تر کند کره‌ای‌ها در دو ضد حمله موفق کار کردند و دوباره بازی برابر شد. تعداد خطاهای ملی پوشان در این دقایق بالا رفته بود و همین موضوع فرصت امتیازآوری به کره می‌داد.

کره در دقایق پایانی کوارتر دوم بهتر کار کرد و توانست به برتری برسد. در حالی که ملی پوشان ایران در امتیازآوری ناموفق بودند و موقعیت‌هایشان را از دست می‌دادند کره‌ای ها با نفوذهای سریع به سبد ایران می‌رسیدند و امتیاز می‌گرفتند. کره در یک دقیقه مانده به نیمه نخست 31 بر 27 پیش بود. ایران در این کوارتر در امتیازآوری ضعیف کار کرد و نتوانست کاری برابر کره پیش ببرد.

ثانیه‌های پایانی کوارتر دوم نیز به سود کره گذشت و پرتاب سه امتیازی آنها نیز وارد سبد ایران شد و در نهایت این کوارتر با نتیجه 16 بر 12 به سود حریف شرقی ایران به پایان رسید. کره‌ای‌ها با درخشش در کوارتر دوم توانستند نیمه نخست را با برد پشت سر بگذارند.

در کوارتر دوم بازی می‌توان به پرتاب‌های پنالتی از دست رفته حامد حدادی اشاره کرد.

*کوارتر سوم: 21 بر 7 ایران


نیمه دوم در حالی آغاز شد که کره‌ای‌ها 34 بر 32 از ایران پیش بودند اما امتیاز صمد نیکخواه بهرامی بازی را برابر کرد و در ادامه دوباره از حریف شرقی‌اش پیش افتاد. بازی برای هر دو تیم پر اشتباه و بدون امتیاز پیش می‌رفت. ایران و کره تمرکز خوبی در دفاع داشتند و به همین دلیل حمله‌هایشان اکثرا ناموفق می‌شد.

در ادامه کار، ایران توپ و میدان را برای خود کرد. هرچه ملی پوشان در کوارتر دوم ناکام بودند در نیمه دوم خودشان را پیدا کردند و درخشیدند. ایران با دفاع خوب موقعیت‌سازی می‌کرد و با استفاده از قدرت زیر سبد و نفوذ بازیکنان سرعتی‌اش امتیازآوری می‌کرد. ایران فاصله امتیازی را به سود خود افزایش می‌داد که با پرتاب سه امتیازی صمد نیکخواه‌بهرامی این فاصله به 10 امتیاز نیز رسید.

در ادامه کره‌ای‌ها دفاع خود را منطقه‌ای کردند که جواب نداد و ایران بازهم امتیازآوری کرد. صمد نیکخواه‌بهرامی و حامد حدادی در کنار دیگر ملی پوشان خوب کار می‌کردند و تا دقایق پایانی این کوارتر به مجموع امتیازهای ایران اضافه می‌کردند. دقایق پایانی کوارتر سوم نیز با ناکامی کره‌ای‌ها و امتیازآوری ایران سپری شد و بالاخره بسکتبالیست‌های ایران در این کوارتر با نتیجه قاطع 21 بر 7 به پیروزی رسیدند.

*کوارتر چهارم:25 بر 24 ایران

کوارتر پایانی این مسابقه در حالی آغاز شد که ایران 51 بر 43 از حریفش پیش بود و حامد حدادی دو امتیاز دیگر برای ایران بدست آورد. بچیروویچ در این دقایق از دو گارد راس استفاده می‌کرد. مهدی کامرانی و آرن داوودی در کنار هم بازی می‌کردند که این مساله دفاع کره‌ای‌ها را آزار می‌داد. سه دقیقه از کوارتر چهارم گذشته بود و کره فاصله زیادی با ایران داشت و به همین دلیل سعی می‌کرد تا ملی پوشان ایران را عصبی کند.

در همین لحظه "جو سانگ کیم" فوروارد قدرتی با خطا بر روی صمد نیکخواه بهرامی می‌خواست درگیری ایجاد کند که کاپیتان تیم ملی ایران اجازه نداد این اتفاق بیفتد. در ادامه بچیروویچ کمی آرام‌تر عملکرد شاگردانش را از کنار زمین دنبال می‌کرد و ملی پوشان نیز بهتر کار می‌کردند. بازی 57 بر 48 به سود ایران ادامه داشت و ملی پوشان نمایش بهتری داشتند.

تنها پنج دقیقه به پایان باقی مانده بود که هماهنگی حدادی و کامرانی صحنه‌های زیبایی به وجود می‌آورد. ایران در دفاع خوب کار می‌کرد و در حمله نیز با پاس‌های بی نقص کامرانی و دانک‌های حدادی صاحب امتیاز می‌شد. کار کره‌ای‌ها تمام شده بود و سرمربی این تیم با فریاد آخرین برنامه‌هایش را به بازیکنان کره منتقل می کرد. ایران 64 بر 50 از کره پیش بود و تنها 4 دقیقه به پایان مسابقه باقی مانده بود.

در ادامه کره‌ای‌ها روی به پرتاب‌های سه امتیازی آوردند. آنها از ابتدای مسابقه در این امر موفق بودند و امتیاز می آوردند. در حالی که کره‌ای‌ها به سرعت بازی اضافه کرده بودند بچیروویچ وقت استراحتی برای تیمش گرفت تا مسابقه آرام شود. با بازگشت دو تیم به میدان دیگر کره نتوانست به بازی برگردد و دقایق پایانی مسابقه نیز به سود ایران سپری شد و در نهایت ملی پوشان با نتیجه 76 بر 65 در این مسابقه به پیروزی رسیدند. کوارتر پایانی نیز با نتیجه 25 بر 24به سود ایران به پایان رسید.

ایران ساعت 14:15 به مصاف چین می‌رود. همچنین تیم ملی بسکتبال ایران با کسب این پیروزی صعود خود به مرحله بعد را قطعی کرد.


گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
www.seemorgh.com/sport
منبع:varzesh3.com


مطالب پیشنهادی:
داغ کن - کلوب دات کامکلوب هواداران سیمرغ

نظر خود را درباره این مطلب بگوئید...
blog comments powered by Disqus      محصولات ویژه لوتوس هزاره 
رپورتاژ ویژه-زیر متن همه صفحات-بهترین و بی ضرر ترین محصولات لاغری در 10 سال گذشته
بهترین و بی ضرر ترین محصولات لاغری در 10 سال گذشته

پدیده ای شگفت انگیز که شما با استفاده از آن ابتدا از کاهش سایزتان تعجب خواهید کرد تا از کاهش وزنتان....

رپورتاژ ویژه-زیر متن همه صفحات-اگر به دنبال هدیه مناسب برای دوستان و عزیزان خود می گردید کلیک کنید..
اگر به دنبال هدیه مناسب برای دوستان و عزیزان خود می گردید کلیک کنید..

بهترین محصولات آرایشی-خانگی-ورزشی و کادویی با تخفیف ویژه...

رپورتاژ ویژه-زیر متن همه صفحات-رفع ريزش قطعى مو
درمان قطعی ریزش موها و همچنین رویش مجدد

بهترین محصول آمریکایی برای رویش مجدد موها،توصیه شده توسط پزشکان و دارو سازان...

رپورتاژ ویژه-زیر متن همه صفحات-فقط در 45 روز بینی خود را به بهترین فرم درآورید..
فقط در 45 روز بینی خود را به بهترین فرم درآورید..

با اين محصول در كمتر از دو ماه بينى خود را خوش فرم كنيد،محصولى از اسپانیا،با این محصول بینی گوشتی خود را کوچک نمایید..

رپورتاژ ویژه-زیر متن همه صفحات-چگونه در 45 روز صورت خود را چاق کنیم(بهترین جایگزین ژل و بوتاکس)
چگونه در 45 روز صورت خود را چاق کنیم(بهترین جایگزین ژل و بوتاکس)

اگر می خواهید صورت زیبایی داشته باشید کلیک کنید.

رپورتاژ ویژه-زیر متن همه صفحات-چگونه بدون رژیم و ورزش وزن کم کنیم و چربی بسوزانیم؟؟
چگونه بدون رژیم و ورزش وزن کم کنیم و چربی بسوزانیم؟؟

راحت ترین و سرع ترین روش برای لاغر شدن را با ما تجربه کنید.      خدمات زیبایی
رپورتاژ ویژه2-زیر متن همه صفحات-توزیع مناسب چربی در سینه ها و باسن،تعادل وزن،جلوگیری از چاقی،دفع چربی،کالری و قند اضافی با گیاهان خاص
توزیع مناسب چربی در سینه ها و باسن،تعادل وزن،جلوگیری از چاقی،دفع چربی،کالری و قند اضافی با گیاهان خاص

یکی از تاثیرات این گیاه، تقویت قوام عضلات است و کمک می کند موزون تر و باریک اندام تر به نظر برسید و روزانه کالری بیشتری بسوزانید.....

رپورتاژ ویژه2-زیر متن همه صفحات-جراحی زیبایی لیزر لیپولیز و لیپو ساکشن شکم و جراحی سینه ها و اصلاح افتادگی
جراحی زیبایی لیزر لیپولیز و لیپو ساکشن شکم و جراحی سینه ها و اصلاح افتادگی

در این روش مایع مخصوصی (محلول تاموسنت) به داخل بافت تزریق شده وسپس چندسوراخ کوچک در پوست ایجاد میشود و با لوله های مخصوص , چربی و بافتهای خرد شده....

رپورتاژ ویژه2-زیر متن همه صفحات-بر طرف کردن جای زخم،لک ،منافذ باز و چروک های پوست، لیزر موهای زائد
بر طرف کردن جای زخم،لک ،منافذ باز و چروک های پوست، لیزر موهای زائد

این لیزر با سوزاندن کانال های ظریف و کم عمق در حد میکرون در لایه های پوست ایجاد می کند که پس از آن پوست خود را باز سازی می کند بطوری که کلاژن سازی موثری انجام می شود و رنگدانه های غیر عادی پوست کمتر می شود .هم اکنون در سیمرغ
 
سایر عناوین ورزشی     لیگ برتر 94-93  
پرسپولیس-پیراهن جدید پرسپولیس
حاشیه مراسم رونمایی از پیراهن جدید پرسپولیس + عکس

مراسم رونمایی از پیراهن جدید پرسپولیس در غیاب رحیمی برگزار شد.


تازه های ورزش
خدمات زیبایی مدرن و سنتی
پیشنهاد سیمرغ